- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Dziś Rada Powiatu w Bochni przyjęła rezolucję ws. solidarności z narodem ukraińskim

- REKLAMA -

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Bocheńskiego została przyjęta przez aklamację rezolucja w sprawie solidarności z narodem ukraińskim.

REZOLUCJA RADY POWIATU W BOCHNI 
z dnia 24 lutego 2022 r. 

w sprawie: solidarności z narodem ukraińskim. Szcze ne wmerła Ukrainy ni sława, ni wola” – czyli – „Nie umarła jeszcze Ukraina ani chwała, ani wolność” – brzmią słowa hymnu ukraińskiego. Polskę i Ukrainę łączy wspólnota doświadczeń historycznych. Tworzenie zrębów bytu narodowego w warunkach braku niepodległości i braku własnego państwa, także okrutne represje obcych hegemonów.

Radni Powiatu w Bochni, zebrani na sesji 24 lutego 2022 roku, wyrażają solidarność z narodem ukraińskim. Cały Powiat Bocheński jest zjednoczony w swoim wsparciu dla ukraińskiej niepodległości i suwerenności.

Dziś jeden z tych hegemonów usiłuje brutalnie zniszczyć ukraiński naród. Sprzeciwiamy się, kierując słowa potępienia przeciwko niesprowokowanej agresji Federacji Rosyjskiej w stosunku do integralności państwa ukraińskiego. Czyn ten stoi w jaskrawej sprzeczności z wszelkimi normami prawa międzynarodowego, które każdemu państwu i jego obywatelom przyznaje prawo do życia w pokoju i bezpieczeństwie.

Rozpoczęta dzisiaj wojna na Ukrainie, to w głównej mierze kryzys humanitarny, którego oblicze w tej chwili trudno jeszcze określić. Zagrożone jest życie milionów obywateli ukraińskich, wśród których na terenach poddawanych ostrzałowi, gdzie już toczą się walki, są też przecież osoby o polskim pochodzeniu.

Polska to kraj szczególnie doświadczony wojnami. Znamy dobrze cenę wolności, dlatego tak bardzo porusza sytuacja za naszą wschodnią granicą. Dramat Ukraińców toczy się zaledwie 300 kilometrów od nas.

Nie możemy wobec obecnej sytuacji na Ukrainie pozostać obojętni. Warto przypomnieć, że od lat Polska i Ukraina mają poczucie wspólnej przynależności do większej, europejskiej całości i wielokrotnie wspólnie broniliśmy Europy.

Zwracamy się do wszystkich instytucji i osób, od których zależy teraz sytuacja na Ukrainie, o uruchomienie wszelkich dostępnych działań, które mogą przywrócić pokój.”

3 komentarze

3 Comments

 1. Avatar

  A. R.

  24 lutego 2022 godzina 17:24

  To oczywiste, że jeśli nie będzie się powstrzymywać agresora to rozzuchwalony pójdzie dalej.
  Dzisiaj już nikt nie może mieć jakichkolwiek wątpliwości, że Putin to nowy podpalacz Świata, podobny do Hitlera.
  A gdybyśmy nie byli w UE i NATO to co? to byłoby to samo teraz z nami! No i co na to A. Duda, i na „jakąś wyimaginowaną Wspólnotę Europejską”?. a gdyby nie ta Wspólnota i NATO to bylibyśmy dokładnie w tym samym miejscu i w tym samym położeniu co dzisiaj Ukraina!
  Ale jeszcze wcześniej to przecież ogromna zasługa przede wszystkim Balcerowicza i jego dalekosiężnego planu gospodarczego kładącego fundament po całą sferę wytwarzania dóbr wszelakich w Polsce, jak i po to, ażeby Polska do UE i NATO została przyjęta. Również i tego pokolenia Polaków, które dzięki ogromnemu wysiłkowi i kosztem wielu wyrzeczeń zmieniła Polskę przez ponad 25 lat od 1989 roku. Było to Najwspanialsze ćwierćwiecze w dziejach naszej Ojczyzny. Niestety PiS i KK okłamywali Polaków że „Polska w ruinie” te 6-7 lat temu.
  Równie tak samo zbawiennym było dopuszczenia przez Balcerowicza zagranicznego kapitału, aby nie dopuścić do utworzenia się w Polsce miejscowej Oligarchii, tak właśnie jak się to stało na Ukrainie.

 2. Avatar

  Obywatel PL

  24 lutego 2022 godzina 18:17

  Putin nie jest podobny do Hitlera, to jest współczesny, szalony Hitler w najgorszym wydaniu… Ukraino, BROŃ SIĘ!!!

 3. Avatar

  Ale sciema

  24 lutego 2022 godzina 19:27

  Balcerowicz musi odejść i tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra