- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Klub Radnych Powiatowych PiS przeciwny podwyżkom diet radnych i wynagrodzenia starosty

Fot. małgorzata Więcek-cebula
- REKLAMA -

Podczas najbliższej sesji radni Rady Powiatu w Bochni pochylą się na projektami uchwał dotyczącymi zmiany wysokości diet radnych, przewodniczącej rady powiatu, a także wynagrodzenia starosty. Korekta i związane z nią podwyżki są podyktowane zmianą przepisów regulujących płace w samorządach i muszą być wprowadzone we wszystkich gminach.

Do przygotowanych w powiecie bocheńskim projektów uchwał zwiększających diety radnych i przewodniczącej a także wynagrodzenia starosty odnieśli się przedstawiciele PiS.

Stanowisko Klubu Radnych Powiatowych Prawa i Sprawiedliwości Powiatu Bocheńskiego:

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości ze zdumieniem przyjmuje propozycje Zarządu Powiatu w Bochni dotyczące zwiększenia kwot diet dla radnych o ok 60% i wynagrodzenia Starosty o ponad 85% z sugerowanym wyrównaniem od 1 sierpnia 2021 r. Biorąc pod uwagę kondycję finansową powiatu, w przeważającej części zdalną formę posiedzeń Rady Powiatu, rażące dysproporcje między wynagrodzeniem merytorycznych pracowników starostwa i jednostek organizacyjnych a proponowanymi przez Zarząd Powiat podwyżkami dla siebie i radnych, uważamy je za oburzające i nie do przyjęcia. Stworzona przez ustawodawcę możliwość korekt wysokości diet i wynagrodzenia Starosty powinna uwzględniać zarówno aktualną kondycję finansową powiatu jak i realne osiągnięcia (sukcesy) osób pełniących funkcje z wyboru społecznego. W naszej opinii zaproponowanie takich podwyżek diet oraz maksymalnych stawek wynagrodzenia Starosty nie uwzględnia żadnego z tych czynników.”

Przewodniczący Klubu Radnych Powiatowych PiS Powiatu Bocheńskiego
Paweł Leśniak

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Anonim

  20 listopada 2021 godzina 12:26

  Te proponowane podwyżki dla Burmistrza i radnych to jakiś koszmar Czy Wy serca nie macie

 2. Avatar

  Stanisław

  21 listopada 2021 godzina 14:50

  Ile byś człowieku nie nakradł wszystko traci znaczenie w momencie twojego pogrzebu. Ogólnie władza to bydło beż honoru… szmata na szmaci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra