- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Drwinia. Wybudują ponad 21 km kanalizacji. Są już wykonawcy tej dużej inwestycji!

- REKLAMA -

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Drwinia. Podpisano umowę na budowę 21 km kanalizacji w Dziewienie, Mikluszowicach i Gawłówku. To jeszcze nie wszystko. W ramach inwestycji, na realizację której samorząd pozyskał wsparcie z Unii Europejskiej powstanie także oczyszczalnia ścieków w Dziewinie. Inwestycja ma być zrealizowana do końca przyszłego roku.

To już fakt: Spółka EkoDrwinia podpisała umowy dotyczące realizacji inwestycji pn. „Sanitacja Otuliny Puszczy Niepołomickiej na terenie gminy Drwinia“.

– Było to możliwe po dokonaniu i zaakceptowaniu zmian w umowie dotacyjnej z NFOŚiGW w Warszawie. W efekcie to duże zadanie podzielono na dwa mniejsze – tłumaczą przedstawiciele UG w Drwini.

Pierwsze z nich obejmuje zaprojektowanie oraz wykonanie kanalizacji sanitarnej w systemie grawitacyjno-ciśnieniowym w Dziewinie. W tej miejscowości powstanie blisko 12 km sieci wraz z przepompowniami ścieków i przyłączami kanalizacji sanitarnej. Tutaj też przewidziano budowę oczyszczalni ścieków o przepustowości 500 m3/d. Inwestycję, która pochłonie blisko 23 mln zł zrealizuje Przedsiębiorstwo Instalacji Sanitarnych INSBUD Sp. z o.o. z Tarnowa.

Drugie zadanie obejmuje zaprojektowanie oraz wykonanie blisko 9 km kanalizacji w systemie grawitacyjno-ciśnieniowym w Mikluszowicach oraz Gawłówku. W tym przypadku także przewidziano budowę przepompowniami ścieków i przyłączy kanalizacji sanitarnej. Inwestycję o wartości ponad 7,6 mln zł zrealizuje konsorcjom HYDROTERM Sp. z o.o. z Michałówki oraz INVEST – LINE Sp. z o.o. z Żurawicy.

Inwestycje są realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj“.

5 komentarzy

5 Comments

 1. Anonim

  23 maja godzina 10:20

  A kiedy Gmina Bochnia zacznie budować w Majowicach . Chyba jak zorganizuja ostatnie święto Gminy i dobrze na nim zarobią??

 2. Anonim2

  23 maja godzina 14:36

  Gmina Bochnia wybuduje wtedy kiedy będzie na to miała zabezpieczone pieniądze jurek, a w Drwini wynika z jej dokumentów finansowych przedstawionych na BIP i nie tylko że tak na oko brakuje jej 6 milionów złotych na domknięcie zadania!!!. sześćiu milionów! Głośno o tym już słychać, więc komisarz będzie tam kończył inwestycję czy prezes eko-drwini dołoży ze swojej skarpetki rodzinnej?

  • Dziad ek

   24 maja godzina 10:49

   Nie interesuj się finansami sąsiedniej Gminy popacz na swoje w swoich jednostkach.

  • Dziad ek

   25 maja godzina 05:12

   Nie wkladaj palca w finanse sąsiedniej Gminy zobacz swoje w swoich jednostkach.

   • franek

    18 sierpnia godzina 22:51

    w Drwini potrafili za 3,lata przygotować inwestycje o wartości prawie 25 milionow a u nas w Majkowicach Bzdeku przez 4 lata blokował kanalizację bo mu radny nie pasował !
    takiego zawziętego typa w UG Bochnia nigdy wczesniej nie było.
    pandemia u nas ma na imię Julian.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra