Wydarzenia

Drwinia. IX Małopolskie Zawody Wędkarskie WTZ – najlepsza była ekipa z warsztatów w Stróżach

fot. WTZ w Proszówkach

IX Małopolskie Zawody Wędkarskie WTZ odbyły się w Drwini. Przeprowadzono je na stawach udostępnionych przez Jakuba, Alinę i Bogdan Brygów. Najlepsza była drużyna z WTZ w Stróżach, ale wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali nagrody, dyplomy i puchary.

Zawody zorganizowali: Polski Związek Wędkarski – Koło Bochnia Miasto wspólnie ze Stowarzyszeniem „Amicus Hominis” i  Warsztatem Terapii Zajęciowej w Proszówkach .

W zawodach brało udział 7 drużyn (każda liczyła 5 zawodników): WTZ Stróże, WTZ Kraków Oś. Górali 19, WTZ Mada Nowy Sącz, ŚDS Muchówka, Dom Dziecka z Bochni, WTZ Proszówki, Stowarzyszenie „Amicus Hominis” z Proszówek.

Kolejność miejsc na podium: 

I miejsce  Tomasz Święs WTZ Stróże

II miejsce  Dominik Buchta Dom Dziecka

III miejsce  Adrian Kaleta WTZ Mada Nowy Sącz

IV miejsce Piotr Wojtas WTZ Stróże

V miejsce Szymon Ćworo Dom Dziecka

Klasyfikacja drużynowa :

I miejsce  WTZ Stróże

II miejsce  Dom Dziecka

II miejsce  WTZ Mada Nowy Sącz

Największa złowiona ryba ważyła 2 kg, a podczas zawodów ogółem złowiono ponad 25 kg ryb.

W przeprowadzeniu zawodów i w sędziowaniu pomagali: Prezes PZW Koło Bochnia Mieczysław Sądel i Skarbnik PZW Koło Bochnia Kazimierz Hnatów. Nagrody dla uczestników zawodów ufundowali sponsorzy:

Zarząd Koła PZW Bochnia Miasto, Fundacja Wspierania Wędkarstwa Jaxon, Firma Astat Piotr Waśniowski, Marek i Jolanta Pilch, Jan Bocheński.

4 komentarze

4 Comments

 1. Panicz

  14 czerwca godzina 20:06

  Pomimo upałów ryba super wam brała 🙂 wynik imponujący. Gratulacje za dobre serca dla sponsorów, że chcieli przychylić nieba w organizacji zawodów.

 2. Damian

  16 czerwca godzina 19:03

  Radość jakiej mogli doświadczyć uczestnicy zawodów jest najlepszym świadectwem dobrej organizacji zawodów i życzliwości jaka ich tam spotkała. Słowa podziękowania dla Zarządu Stowarzyszenia i pracowników WTZ, którzy mimo upalnej pogody wszystko przygotowali perfekcyjnie.

 3. Gaga

  17 czerwca godzina 07:05

  Hej… Wszystkim pierwszy raz byłam na takiej imprezie… Było super.. Pogoda dopisała.. Komary nie Hahah i Dzieki temu… Odbyło się tak zaplanowano… Od początku do końca.. Zawodnicy…zadowoleni…z połowów.. I pełnych brzuchow… Bo wszystkiego było pod dostatkiem… Pozdrawiam i życzę..wszystkiego dobrego… I więcej takich super imprez…

 4. Uczestniczący

  17 czerwca godzina 07:16

  Super zabawa, dobre jedzonko, ryby same wchodzące na haczyk,piękne slonce,minus to komary gryzace

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra