- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Debata kandydatów na burmistrza Bochni. Zobacz WIDEO

Portal Bochnia z Bliska był organizatorem debaty kandydatów na burmistrza Bochni. W wydarzeniu wzięli udział wszyscy kandydaci. Zobacz, co ciekawego powiedzieli.

43 komentarze

43 Comments

 1. Avatar

  j-23

  04 kwietnia 2024 godzina 01:02

  Nie wyłonił się żaden lider, każdy z kandydatów miał swoje wpadki.
  Bochnia czeka na duże zmiany, także zmiany pokoleniowe. Pamiętajcie aby nie wybierać młodych partyjnych aparatczyków bo to prawdziwe nieszczęście.

  • Avatar

   Olo

   04 kwietnia 2024 godzina 08:00

   Ujawnij się, będziemy wiedzieć kogo nie wybierać, zawisły idealny kandydacie na burmistrza!

  • Avatar

   jozin z bazin

   04 kwietnia 2024 godzina 09:02

   Wyróżniło się dwóch kandydatów – Pan Sobas i Pan Gondek. Reszta „blado”. Pan Pach – rozczarowanie. Pani Łacna – okrągłe i nic nie wnoszące słówka (jak w całej Platformie).

   • Avatar

    Głos

    04 kwietnia 2024 godzina 11:15

    Wyłoniło się dwóch liderów. Pani Marta Mrzygłód-merytoryczna, doświadczona, z pomysłem i chęciami oraz doświadczeniem jako pracodawca i przedsiębiorca. Drugi to Pan Woźniczka- widać, że zwraca uwagę i ma pojęcie gdzie leżą problemy miasta i chce je rozwiązać. Resztą kandydatów to bicie piany, P.Łacna-slabo,bardzo słabo, źle Jej Ci z Platformy doradzili… A już miałam na Nią głosować… pozostali Panowie bez polotu, bez pomysłu, Pana Filipa zjadła trema, szkoda.
    Mój głos wyląduje jednak obok nazwiska P.Mrzygłód. Przekonała mnie. Fajnie, że debata się odbyła.

    • Avatar

     Marta Mrzygłód

     04 kwietnia 2024 godzina 22:34

     Bardzo Pani dziękuję.

  • Avatar

   Wyborca

   04 kwietnia 2024 godzina 10:50

   Super debata. Wyłoniło się dwóch liderów!Pierwsza to p. Marta Mrzygłód-sprawna, merytoryczna,przygotowana, wie co chce osiągnąć, zero stresu, swoboda wypowiedzi i doświadczenie w biznesie. Drugą osobą jest Pan Woźniczka, kandydat z pomysłem i chęciami do działania, wywodzi się z osiedla Niepodległości, gdzie mieszka 1/3 potencjalnych głosujących. Trochę mi zabrakło odniesienia się do tego faktu, bo problemów, które trzeba rozwiązać nie brakuje…Ale za to jako jedyny wspomniał, że miasto powinno być czyste! Bo takiego brudu nigdzie indziej w okolicy nie ma, jaki jest w Bochni. Rynek ok, resztą ulic to dramat!
   Pozostali kandydaci sprawdzą się we współpracy, ale nie jako główni włodarze miasta. Pani Łacna-totalnie nie poradziła sobie z pyt.od mieszkańców, p.Filip Pach-zjadla go trema, za wcześnie na takie stanowisko, pozostali nic nowego nie zaproponowali, zwykłe pitu pitu.

 2. Avatar

  obi-wan

  04 kwietnia 2024 godzina 07:11

  Pach, że tak powiem piłkarko, grał kilka lig niżej. Strach przed własnym cieniem, powtarzanie tych samych rzeczy co na klipach wideo. Bez podpowiadań Jurka za plecami niestety nie udało się. Dobrze mu zrobi kilka lat w roli radnego i może zdobędzie trochę doświadczenia.

  • Avatar

   Gość P

   04 kwietnia 2024 godzina 09:01

   Człowiek czynu a nie „gładkiej” mowy- która o niczym nie przesądza.
   BOCHNIAK❗Sportowiec-wieloletni Kapitan(❗) piłkarzy ręcznych BKS, MOSiR BOCHNIA. Wykształcenie – ochrona środowiska(!) inżynier, praktyka zawodowa: UM Bochnia, RZGW- WODY POLSKIE,Kierownik na za porze wodnej Pątnow .
   Czyli – doświadczenie, zrozumienie, w kontaktach z Ludźmi – Drużyną, w efekcie działania (nie gadania) zdobyte zaufanie.Tak
   to widze!

   • Avatar

    Wolski

    04 kwietnia 2024 godzina 10:06

    Pach tragedia… Yyy i tyle….

  • Avatar

   Putin mc

   06 kwietnia 2024 godzina 09:44

   Wybory wygra Pan Do nas.Wykazał się wiedzą,konwencją i klasą.Ma Pan mój głos

 3. Avatar

  OFF

  04 kwietnia 2024 godzina 08:01

  Pach najsłabszy, Mrzygłód i Woźniczka najlepsi

  • Avatar

   Myszka

   04 kwietnia 2024 godzina 10:16

   Pan Woźniczka nic nie powiedział o inwestycjach, co wypowiedz prosi o głos na „zmianę”. Pach porażka to fakt. Żaden kandydat nie zrobił WOW

  • Avatar

   Marta Mrzygłód

   04 kwietnia 2024 godzina 10:44

   Bardzo dziękuję za dobre słowo.

 4. Avatar

  Merytorycznie

  04 kwietnia 2024 godzina 08:39

  Podsumowując:
  Panie tutaj lepiej wypadła pani Mrzygłód, więcej konkretów i pewności siebie.
  Panowie, kandydaci czytający podsumowanie z kartki – słabe.
  Żaden z nich nie wypadł przekonująco , pomimo tego warto oddać głos na młodość.

  • Avatar

   Marta Mrzygłód

   04 kwietnia 2024 godzina 10:45

   Bardzo dziękuję.

   • Avatar

    jołmen

    04 kwietnia 2024 godzina 14:11

    Pani Marto zdobyła Pani moje uznanie w dniu wczorajszym. Już dziś odbyłem kilka rozmów ze znajomymi z okręgu nr 3 i jeśli nie na burmistrza to do rady na pewno ma Pani kilka głosów więcej. Warto w naszej skostniałej Bochni stawiać na takie osoby jak Pani. Powodzenia!

    • Avatar

     Marta Mrzygłód

     04 kwietnia 2024 godzina 17:49

     Bardzo mi miło, dziękuję za wsparcie i każdy głos. Mierzmy wysoko :). Serdecznie pozdrawiam.

 5. Avatar

  Obiektywnie?

  04 kwietnia 2024 godzina 08:57

  Po kolei. Redakcja niestety jak widać miała problem z mikrofonami, bo nawet na najwyższym możliwym poziomie dźwięku, trudno zrozumieć co mówią niektórzy kandydaci z powodu wyłączającego się i trzeszczącego mikrofonu. Podsumowując kandydatów: Pan Gondek – spokój i wyważenie, Pani Łacna – banał i niewiedza, Pani Mrzygłód – przebojowość, ale połączona w bardzo wąskim spojrzeniem poprzez przedsiębiorczość, Pan Pach – brak programu i wizji, Pan Rudnik – ogólnikowość ocierająca się o banał i przypisywanie sobie osiągnięć gremiów, Pan Sobas – konkret i jeszcze raz konkret, Pan Woźniczka – ogólnikowość nie wymagająca szczegółów a pomimo tego sięgająca rozwiązan nierealnych. Powiem szczerze, że jestem zdziwiony. Niektórzy kandydaci (kandydatki) mając zapewne wcześniej pytania od mieszkanców nie bardzo się do nich przygotowali. Ogólnie widać przygotowanie Sobasa czyli odpowiedzi z marszu bez drażniącego jąkania i ogólników. Również Pani Mrzygłód odpowiadała konkretnie chociaż wszystkie odpowiedzi zawijały w kierunku przedsiębiorców i podkreślania tego jak jest zapracowana (co by to się stało z jej firmą jakby została burmistrzem?). Bardzo dobrze wypadł Pan Gondek. Spokój i dość konkretne wypowiedzi, choć czuć w nich mocne prawicowe akcenty. Pan Woźniczka nie był twórcą, ani nawet współtwórcą Budżetu Obywatelskiego. BO uchwaliła Rada Miasta Bochnia – owszem po szerokich konsultacjach społecznych ws. opracowania Regulaminu BO, w których Pan Woźniczka uczestniczył niezbyt aktywnie, jako jedna z kilkudziesięciu osób. Dopiero później Reaktor B7 zaczął wnosić uwagi ws. zmian zapisów mniej lub bardziej istotne, nie mające jednak znaczącego wpływu na ogólne funkcjonowanie BO. Pan Rudnik to wręcz niesamowite czerpanie garściami z tego co dawno jest zdiagnozowane i przedstawianie tego jako swoich pomysłów. W wielu przypadkach działania dawno rozpoczęto,a w niektórych trwa realizacja. Poza tym błyskanie działaniami Starostwa, w których owszem jako członek Zarządu miał udział. Żal mi było trochę Pana Pacha. Widać było jego zdenerwowanie, ale też widać bardzo słabe przygotowanie i niewielką wiedzę nt. jak funkcjonuje miasto. Przebojem natomiast jest Pani Łacna, nie dość, że próbuje w infntylny sposób przedstawić jak to będzie jeździć na rowerze żeby przyglądać się Bochni, to robi to w sposób niesamowity. Ciągłe yyyyy aaaaaa eeeeeeee po prostu nie dają się znosić i nawet jak zdarzy się powiedzieć coś konkretniejszego to i tak zgrzyta. Zresztą takie eeeeeee, yyyyyyyyy to domena także Pana Rudnika, Woźniczki, Pacha. Nie chciałbym burmistrza przemawiającego gdzieś, gdzie pół wypowiedzi to by było yyyyyyyyyy. I tyle „na gorąco”

  • Avatar

   Marta Mrzygłód

   04 kwietnia 2024 godzina 10:44

   „Również Pani Mrzygłód odpowiadała konkretnie chociaż wszystkie odpowiedzi zawijały w kierunku przedsiębiorców i podkreślania tego jak jest zapracowana (co by to się stało z jej firmą jakby została burmistrzem?).” – oj Szanowny Obiektywnie? dziękuję za dobre słowo, ale nic takiego z moich ust nie padło, co by było z moją firmą jakbym została burmistrzem ;). Proszę odsłuchać moje wypowiedzi jeszcze raz na debacie, bo widać tu totalne niezrozumienie tematu. Niestety przedsiębiorcy są zapracowani w Polsce, bo muszą ze swoich podatków utrzymywać m.in. samorządy ;), także proszę myśleć szeroko, a nie pisać, że przedsiębiorczość to wąskie spojrzenie. Odkąd kreatywność, innowacyjność, rozwój i biznes to wąskie spojrzenie? ;). Serdecznie pozdrawiam.

 6. Avatar

  Skwer

  04 kwietnia 2024 godzina 09:00

  Rudnik hahahahhahaa.

  • Avatar

   Mieszkanka

   04 kwietnia 2024 godzina 21:42

   Z tego co zrozumiałam to ten fragment „co by to się stało z jej firmą jakby została burmistrzem?” to nie część Pani wypowiedzi, tylko dopowiedzenie ze strony komentującego „Obiektywnie?”. I sama miałam ochotę zapytać o to samo, bo jeśli już teraz pracuje Pani po 24h, to jak ma Pani zamiar to połączyć z pracą Burmistrza?

   • Avatar

    Marta Mrzygłód.

    05 kwietnia 2024 godzina 16:45

    Proszę Panią Burmistrz musi zawiesić działalność gospodarczą na czas urzędowania. Takie mamy prawo w Polsce :). Serdecznie pozdrawiam.

   • Avatar

    Marta Mrzygłód

    05 kwietnia 2024 godzina 17:30

    Droga Pani Mieszkanko, Burmistrz musi być 100% dla Mieszkańców, dlatego zgodnie z prawem musi zawiesić działalność na czas 5 letniego urzędowania. Jest szansa, że sobie poradzę :). Serdecznie Panią pozdrawiam.

    • Avatar

     Mieszkanka

     05 kwietnia 2024 godzina 20:53

     Czy to oznacza, że zamknie Pani Specjalistyczne Centrum Medyczne MOVEMED, czy też odda stery w inne ręce?

     • Avatar

      Marta Mrzygłód

      05 kwietnia 2024 godzina 23:15

      Nie zamierzam zamykać :), są mądre osoby, które przejmą stery, jeśli będzie mi dane. Serdeczności.

     • Avatar

      Mieszkanka

      05 kwietnia 2024 godzina 23:44

      Czyli będzie Pani nadal szefować, tylko z tylnego stołka. A bycie dobrym burmistrzem to misja sama w sobie. Nie da się jej godzić z innymi zajęciami jak własny biznes, udzielanie się w partii, czy odpisywanie na każdy komentarz na mediach społecznościowych. Problem w tym, że kontrkandydaci też tacy sobie. Ogromnie ciężki wybór. Mimo to powodzenia wszystkim.

 7. Avatar

  Edmund

  04 kwietnia 2024 godzina 09:07

  To była debata czy towarzystwo wzajemnej adoracji? Pieścili się, byle tylko nie wyrządzić komuś krzywdy. Aż 7 kandydatów, ale ŻADNEGO pomysłu na najbliższe pięć lat dla Bochni! Bochnio czymże zasłużyłaś sobie na ten marazm?

 8. Avatar

  Przyszłość

  04 kwietnia 2024 godzina 09:09

  Parkingi, studzienki, przedszkola, każdy ten sam mało ambitny program, nie ma w kim wybierać, to miasto nie zasługuje na takich leniwych kandydatów

 9. Avatar

  2029

  04 kwietnia 2024 godzina 09:13

  Dziadek Rudnik musiał czytać z kartki aby przekonać wyborców do oddania na niego głosu, funkcja burmistrza na najbliższą kadencję to nie jest wygodny fotel na komisariacie, ale 5 lat orki by Bochnia powstała z kolan

 10. Avatar

  Moim zdaniem

  04 kwietnia 2024 godzina 10:29

  Pan Gondek – mowa trawa, wyuczony na debatę, w Bochni nic nie robi, umie się ładnie sprzedać, nic za tym nie stoi, żadne działania. Pani Łacna – niestety problem z wypowiedziami, za dużo ogólników i yyy. Bochnia nie potrzebuje burmistrza, który słucha i prowadzi psychologiczny dialog, tylko wyciągnie miasto przebojowością i umiejętnościami ze stagnacji. Pan Pach – zdenerwowany, to samo co u Pani Łacnej, ogólniki i yyyy, widać rękę Pana Lysego. Pan Rudnik – co to nie zrobił w powiecie i jakie to nie ma doświadczenie – emerytowany policjant lat 59 – w Bochni zmian nie będzie. Pan Sobas – rozgadany historyk, co to w Bochni nie było i co by mogło być, 60 lat, tyle pracuje już dla Bochni i nagle chce ją zmieniać. Najlepsi Pan Woźniczka – lekkość wypowiedzi, wie co w mieście zrobić, ma młodą, prężną ekipę i Pani Mrzygłód – przebojowa babka, która pokazała klasę w podejściu do finansów Bochni – nie obiecuje wszystkiego jak leci, ma szacunek do pieniędzy obywateli i jako jedyna jest przedsiębiorcą, więc myśli kreatywnie i innowacyjnie. Takich ludzi potrzebuje Bochnia.

 11. Avatar

  jman

  04 kwietnia 2024 godzina 10:52

  Gondek – fajny i inteligentny chłopak. Wypadł całkiem nieźle. Rozsądne wypowiedzi, kilka ciekawych pomysłów. Zdecydowanie na PLUS
  Łacna – bardzo słabo, populistycznie, ogólnikowo, w głosie niepewność, ogólnie ta Pani to jakiś dziwny pomysł PO i Pana Nowaka. To że w wyborach parlamentarnych miała sporo głosów to wyłącznie wynik nastrojów antypis a nie jakości kandydatury. MINUS.
  Mrzygłód – mega zaskoczenie. Mądra, pracowita, konkretna, zdecydowana kobieta. Z cechami lidera i jako jedyna z towarzystwa ogarnięta ekonomicznie. Zdecydowanie na PLUS
  Pach – z szacunku i sympatii do Filipa nie podsumuję. MINUS.
  Rudnik – straszna sztampa, bez wyrazu, nuda, a w wypowiedziach dostrzegalny narcyzm i wszystkowiedza. Zdecydowany MINUS.
  Sobas – elokwentny, z pomysłem, wiedzą, sprawia wrażenie obczaskanego, ale jeśli ktoś chodź trochę Pana zna to z wystąpień uderza również buta, arogancja, poczucie wyższości i patentu na wygraną. Pan chyba mocno przekonany, że twardy elektorat PiS w PiSowskiej Bochni da mu zwycięstwo. Ale obiektywnie – dobry występ – PLUS
  Woźniczka – początkowo dość ogólnikowy, niezbyt przekonywujący, nie potrafił zaprezentować takiej energii, jaka płynie ze spotów Reaktora, ale podsumowanie miał bardzo dobre. Młodsze i średnie pokolenie może być przekonane do tej kandydatury. PLUS.

 12. Avatar

  Wyborca

  04 kwietnia 2024 godzina 10:53

  Super debata. Wyłoniło się dwóch liderów!Pierwsza to p. Marta Mrzygłód-sprawna, merytoryczna,przygotowana, wie co chce osiągnąć, zero stresu, swoboda wypowiedzi i doświadczenie w biznesie. Drugą osobą jest Pan Woźniczka, kandydat z pomysłem i chęciami do działania, wywodzi się z osiedla Niepodległości, gdzie mieszka 1/3 potencjalnych głosujących. Trochę mi zabrakło odniesienia się do tego faktu, bo problemów, które trzeba rozwiązać nie brakuje…Ale za to jako jedyny wspomniał, że miasto powinno być czyste! Bo takiego brudu nigdzie indziej w okolicy nie ma, jaki jest w Bochni. Rynek ok, resztą ulic to dramat!
  Pozostali kandydaci sprawdzą się we współpracy, ale nie jako główni włodarze miasta. Pani Łacna-totalnie nie poradziła sobie z pyt.od mieszkańców, p.Filip Pach-zjadla go trema, za wcześnie na takie stanowisko, pozostali nic nowego nie zaproponowali, zwykłe pitu pitu.

 13. Avatar

  Debata pokazała

  04 kwietnia 2024 godzina 10:55

  1. Mrzygłód
  2. Woźniczka
  3. Sobas
  4. Gondek
  5. Rudnik
  6. Łacna
  7. Pach

  • Avatar

   Gość P

   04 kwietnia 2024 godzina 15:12

   „Odwroc tabelę” – Filip na czele.
   Wyksztalcenie, doświadczenie i asertywność – daje szansę na prawdziwą zmianę Zarządzania, Miastem i Urzedem, niezbędna dla Rozwoju GMB.

 14. Avatar

  bc

  04 kwietnia 2024 godzina 11:14

  burmistrz Bochni -to pan sobas

  • Avatar

   ...

   05 kwietnia 2024 godzina 17:39

   Oby nie

  • Avatar

   Putin mc

   06 kwietnia 2024 godzina 09:46

   Pewniak

 15. Avatar

  Subiektywnie!

  04 kwietnia 2024 godzina 11:19

  Pan Gondek jako jedyny wspomniał, że coś należy zrobić ze stadionem BKS. Pani Łacna to elegancka kobieta. Pani Mrzygłód raz jest wolnościowa (obniżanie podatków) a raz jest za utrzymaniem status quo w tym względzie (?). Pana Pacha zostawię na koniec. Pan Rudnik jest emerytem i emerytem powinien pozostać. Pan Sobas nadaje się na nauczyciela historii w technikum a nie na burmistrza. Pan Woźniczka nie jest w stanie przykryć braków w zarządzaniu i niewiedzy o funkcjonowaniu samorządu żadną filozofią. A Pan Pach? Ostatni będą pierwszymi. To jedyny konkretny i doświadczony kandydat. Jeżeli szybko odetnie się od Lysego i pójdzie swoją drogą to wygra. Ja mu daję mandat zaufania.

  • Avatar

   Marta Mrzygłód

   05 kwietnia 2024 godzina 17:33

   Wolnościową jestem cały czas :), ale trzeba wyważyć miedzy urzędem, który utrzymuje się m.in. z podatków a potrzebami Mieszkańców. Jak będzie bogate miasto turystyką i przedsiębiorczością, to podatków nie trzeba podnosić. Ekonomia. Serdeczności.

 16. Avatar

  Bochniak

  04 kwietnia 2024 godzina 20:48

  Druga Tura wyborcza będzie taka

  Sobas – Rudnik

  • Avatar

   Co by tu jeszcze spier…

   04 kwietnia 2024 godzina 21:50

   To wybór na zasadzie „Co by tu jeszcze spier…”

  • Avatar

   maxmax

   05 kwietnia 2024 godzina 07:51

   Tak… zaklinanie rzeczywistości przez PiS. PiS chciałby żeby w 2 turze był Sobas i Rudnik bo wtedy byłoby łatwiej walczyć na „stare elektoraty” bo przy takim zestawieniu młodzi na pewno by nie poszli na 2 turę. Jestem przekonany, że rywalem „twardego pisowskiego elektoratu” w 2 turze będzie Wojtek Woźniczka i cała opozycją, pozostali kandydaci poprą właśnie Woźniczkę. My mieszkańcy chcemy coś nowego, a nie burmistrzów Sobasa i Kosturkiewicza oraz starostów Kokoszkę i Kolawińskiego/Makowską. Czas postawić na nowych i świeżych ludzi. Ludzi nie uwikłanych od 20 lat w lokalne układy.

 17. Avatar

  Wyborca

  05 kwietnia 2024 godzina 17:38

  Debata potrzebna, oby trafiła do jak największego grona. Marta Mrzygłód- zdecydowanie wygrywa ten pojedynek. Mam nadzieję że 7 kwietnia również wygra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra