- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Czytelnicy alarmują! Złodzieje na cmentarzu komunalnym przy ul. Orackiej w Bochni

fot. Archiwum BBzBliska
- REKLAMA -

– W przeciągu miesiąca grobowiec mojej rodziny został okradziony dwukrotnie, za pierwszym razem były to  przybory do utrzymania czystości grobu, a za drugim razem znikły już palące się znicze. Wartość materialna nie jest wielka, ale przykrość ogromna – napisała do naszej redakcji jedna z Czytelniczek.

Podobne zgłoszenia wpływają do administracji cmentarza przy ulicy Orackiej w Bochni.

– Faktycznie dotyczą kwiatów i zniczy, które znikają z grobów. Każdy taki sygnał przekazujemy do KPP w Bochni oraz do Straży Miejskiej w Bochni – informuje administracja cmentarza.

Straż miejska patroluje cmentarz, to zapewne zniechęca złodziei, ale czy ich całkowicie odstrasza?

– Zbliża się Dzień Zmarłych, wiele osób opiekujących się grobami, kompozycje kwiatowe wynosi na grób dopiero w ostatniej chwili z obawy by ktoś wcześniej ich nie ukradł. Może kamery odstraszyłyby kradnących? – pyta nasza Czytelniczka.

To była by bardzo kosztowna inwestycja – odpowiada administracja – cmentarz komunalny w Bochni to aż 7 tys. grobów zlokalizowanych na pow. 5,5 ha.

-Nawet gdybyśmy zamontowali kamery przy wejściu na cmentarz to złapanie złodzieja byłoby bardzo trudne. Jak komuś udowodnić, że kwiatów, które niesie, nie kupił – zastanawia się przedstawicielka BZUK, które administrują miejską nekropolią.

Policja radzi, aby każdy przypadek kradzieży zgłaszać, nawet jeśli szkoda jest mniejsza niż 500 zł, zgłoszenie takie jest traktowane jako wykroczenie.

3 komentarze

3 Comments

 1. Avatar

  Bochnianka

  27 września 2021 godzina 09:31

  Potrafią okraść nawet „świeży” grób dziecka… Zgłoszenie na Policję było, bez efektu, sami szukaliśmy na innych grobach i na innych cmentarzach skradzionej ozdoby, bo była charakterystyczna- robiona na zamówienie, ale bez efektu. Nie liczyła się strata materialna, ale profanacja grobu

 2. Avatar

  Mario

  28 września 2021 godzina 11:23

  Notorycznie coś ginie…zniczr, wklady, cale wiazanki kwiatów.

 3. Avatar

  Do roboty

  29 września 2021 godzina 21:48

  Straż miejska tylko wegetuje i czeka na wypłaty a pod ich oknami auta parkują na chodnikach i w rynku i wszędzie ale d…y się ruszyć nie chce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra