- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Chciał pomóc policjantom, okazało się jednak, że jest kompletnie pijany

- REKLAMA -

48-letni mieszkaniec gminy Borzęcin na widok radiowozów i policjantów w pobliżu lasu postanowił pośpieszyć im z „pomocą”. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie fakt, że mężczyzna podjechał do funkcjonariuszy samochodem będąc pijanym.

12 września br, około godziny 23, 48-letni mieszkaniec gminy Borzęcin zaciekawiony obecnością policjantów wykonujących czynności służbowe w pobliżu lasu w Woli Dębińskiej podjechał do nich.

– Gdy zapytał funkcjonariuszy, czy wszystko w porządku i czy nie potrzebują pomocy, ci wyczuli od niego woń alkoholu. Policjanci nakazali kierowcy mazdy wyłączyć silnik, jednak ten nie reagował na polecenia mundurowych i z impetem ruszył w kierunku centrum miejscowości – mówi Ewelina Buda, z KPP w Brzesku.

Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych funkcjonariusze podjęli za kierowcą pościg. Po przejechaniu trzech kilometrów mężczyzna nie widząc dalszej możliwości ucieczki zatrzymał się. 48-latka przebadano na stan trzeźwości z wynikiem około 2 promili alkoholu w organizmie. 

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Sąd może orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

Jeżeli sprawca dopuścił się tego czynu np. w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w związku ze skazaniem za przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi od 3 miesięcy do 5 lat. J

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra