- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Burmistrz i urzędnicy wyszli z sesji RM. Była to odpowiedź na zachowanie przewodniczącego RM w Bochni WIDEO

- REKLAMA -

Nerwowy przebieg miała dzisiejsza sesja RM w Bochni. Burmistrz Stefan Kolawiński i urzędnicy magistratu opuścili salę obrad w proteście przeciwko sposobowi prowadzenia sesji przez przewodniczącego RM Bogdana Kosturkiewicza.

PEŁNE WIDEO Z SESJI ZOBACZ (od 7 min.)

Zaczęło się od pytania zadanego przez Jerzego Lysego. Radny odnosząc się do wypowiedzi architekta Marka Saneckiego, podczas wywiadu udzielonego Portalowi bochniazbliska.pl ZOBACZ pytał, kto w imieniu miasta podpisywał uzgodnienia projektowe dla rewitalizacji Plan Salinarnych.

W odpowiedzi usłyszał od Roberta Cerazego zastępy burmistrza, że nie ma takiej konkretnej osoby. Tłumaczyć próbował też burmistrz Stefan Kolawiński. Wyjaśnienia przerywał jednak przewodniczący – strofując zarówno burmistrza, jak i jego zastępcę. W efekcie i w ramach sprzeciwu do sposobu prowadzenia obrad, burmistrz oraz podlegli mu pracownicy opuścili salę obrad.

Do zamieszania odniósł się radny Edward Dźwigaj.

-Nie może pan narzucać innym osobom: co mają powiedzieć, w ilu zdaniach mają powiedzieć, czy w ilu słowach mają powiedzieć – zwrócił się do Bogdana Kosturkiewicza.

Radny Dźwigaj zwrócił uwagę, że widzi, iż zabranie głosu przez jakiegokolwiek radnego jest zawsze recenzowane przez przewodniczącego.

– Czy to tak ma być? Czy tak ma wyglądać sesja? Przyzwyczaiłem się do tego, ale jak obserwuję inne tego typu wydarzenia to nigdzie takiej sytuacji nie ma, żeby po każdym głosie przewodniczący tłumaczył swoją wersję tej wypowiedzi i narzucał swoją wolę – podkreślał Edward Dźwigaj.

Sytuację uratował wniosek radnego Marka Bryga, który zaproponował kilkuminutową przerwę, by rozładować emocje. Po powrocie na sale obrad przewodniczący przeprosił.

-Jeśli ktoś poczuł się niekomfortowo przepraszam – zapewniał Kosturkiewicz. Ja również czuję się niekomfortowo – dodał.

Przewodniczący przepraszał raz jeszcze, na zakończenie tej krótkiej, ale nerwowej sesji.

9 komentarzy

9 Comments

 1. Avatar

  ar

  23 lutego 2023 godzina 20:25

  No właśnie, Przewodniczący Kosturkiewicz to kolejny przykład PiS-owskiego a wcześniej jeszcze PC, sposobu działania. Autorytarnego. A nawet despotycznego. Nie znoszącego jakiegokolwiek sprzeciwu, prawa innych do posiadania własnego zdania. Czyli trzymania społeczeństwa lub mieszkańców i obywateli twardą ręką za twarz.
  Owszem, wielu się to nawet i podoba. Tylko że nie zdają sobie sprawy z tego do czego to prowadzi, co dalej.
  .

 2. Avatar

  obywatel

  23 lutego 2023 godzina 21:17

  Pytanie za co przepraszał przewodniczący ? Należało udzielić jednoznacznej odpowiedzi z imienia i nazwiska kto jest odpowiedzialny za uzgodnienia do projektu a nie wychodzić z sali ! Czy Bochnia żądna jest kolejnego skandalu ?

 3. Avatar

  Konkord

  24 lutego 2023 godzina 01:42

  Żenua.

 4. Avatar

  Anonim

  24 lutego 2023 godzina 22:30

  Oczywiście wina jest po obu stronach.Mataczacy v-ce ,obrazalski burmistrz i arogancki przewodniczący.Nie znamy odpowiedzi na to proste pytanie, a o informacji burmistrza o zasadniczym temacie parkingów i drogownictwa nic.Nasi radni ,bezkrytyczni,jakby uśpieni,a może zmęczeni nie są zdolni do pobudzenia urzędniczego działania.

 5. Avatar

  Rozsadny

  24 lutego 2023 godzina 22:33

  Oczywiście wina jest po obu stronach.Mataczacy v-ce ,obrazalski burmistrz i arogancki przewodniczący.Nie znamy odpowiedzi na to proste pytanie, a o informacji burmistrza o zasadniczym temacie parkingów i drogownictwa nic.Nasi radni ,bezkrytyczni,jakby uśpieni,a może zmęczeni nie są zdolni do pobudzenia urzędniczego działania.

 6. Avatar

  gość

  25 lutego 2023 godzina 09:58

  Przewodniczący do wymiany,święte słowa pewnego radnego,przewodniczący zadając pytanie chce takiej odpowiedzi jakiej on sobie życzy.Co to jest rada miasta czy folwark prowadzącego i udaje że czuwa nad prawnym przebiegiem obrad?Kpina może powinno się go odwołać niech prowadzi zebrania w przedszkolach z dziećmi.I ja też chciałbym się dowiedzieć kto podjął decyzję odnośnie plant , tylko prowadzącemu na tym nie zależało bo odpowiedz zaczynała się inaczej jak przewodniczący sobie życzył.

 7. Avatar

  Lisek

  25 lutego 2023 godzina 11:01

  U nas od lat swary, a dookoła wszyscy idą do przodu…ot Bochnia

 8. Avatar

  Gość P

  26 lutego 2023 godzina 01:51

  W efekcie- Z-ca Burmistrza, nie odpowiedział na pytanie, które zostało zadane a z chwilą, kiedy Kierownictwo Urzędu, wróciło na sale5- wystarczyło „Przepraszam i proszę kontynuowac”.
  W ten „sposób”, zakończono temat- który rozpoczął Radny J. Łysy.
  Brzydko- acz skutecznie.. (do-myslnik-)

 9. Avatar

  Jak wyszli to już niech nie wracają.

  27 lutego 2023 godzina 20:24

  Co to za burmistrz i zastępca co nie odpowiadają na pytania,unikają prawdy i odpowiedzialności.Zachowuja się jak dzieci w piaskownicy czy przedszkolu.Do wymiany takie beznadziejne niby ,,władze,,utrzymywane z pieniędzy podatników i zarabiające nieadekwatnie do innych bardziej pożytecznych zawodów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra