- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BRZESKO. O moralności w polityce. Spotkanie z wybitnym filozofem prof. dr. hab. Tadeuszem Gadaczem

Już niebawem wystartuje kolejna kampania wyborcza a z nią festiwal obietnic, konferencji prasowych, dozwolonych i niedozwolonych chwytów. Czy w tym wszystkim znajdzie się miejsce na moralność? Odpowiedź na to pytanie padnie 23 marca w Brzesku.

Właśnie tego dnia społecznicy, samorządowcy i mieszkańcy powiatu spotkają się z prof. dr. hab. Tadeuszem Gadaczem, szanowanym i wybitnym filozofem i religioznawcą, byłym współpracownikiem ks. Józefa Tischnera. Argumentem do spotkania staną się rozważania na temat wspomnianej moralności w polityce.

 • Czym jest moralność i dlaczego tak mało widoczna bywa w polityce?
 • Co należy robić, by stała się jednym z priorytetów?
 • Dlaczego jej obecność w polityce jest tak istotna?

Te i inne pytania wezmą na warsztat uczestnicy dyskusji. Jej moderatorami będą Łukasz Pasierb – lider młodego pokolenia w powiecie brzeskim, a także Leszek Zegzda, doświadczony i ceniony samorządowiec, działacz społeczny.

– To wielki zaszczyt i radość gościć Profesora Tadeusza Gadacza w Brzesku. Kierując do niego zaproszenie, przyświecał mi jeden cel – pochylenie się nad tym, co dla nas, Polaków, jest niezwykle ważne: nad moralnością – mówi Łukasz Pasierb, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w powiecie brzeskim i dodaje – Czy jest ona dla nas wciąż kompasem przy podejmowaniu decyzji, także tych politycznych? Chciałbym, byśmy wspólnie, w lokalnym gronie, zastanowili się, gdzie jako społeczeństwo i naród jesteśmy, dokąd zmierzamy. Bo to my decydujemy, co będzie dalej.

Spotkanie pod hasłem „Moralność i polityka”, organizowane przez Platformę Obywatelską Powiatu Brzeskiego, odbędzie się w Restauracji i Sali Bankietowej „Grecja” przy ul. Kopernika 18D w Brzesku. Wstęp wolny.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Mieszkancy Jasienia

  17 marca 2023 godzina 08:45

  O tej moralności to dobrze świadczy fakt ze na spotkaniu małopolskich sołtysów odznacza sie P.L.Klimka ktory nie jest soltysem od prawie 4 lat i mówi sie o jego zasługach dla miejscowości i regionu,sa to zasługi niewymienialne i nikt o nich nigdy nie słyszał bo i skąd gdy ich nie ma.No moze to ze w Jasieniu zagarnął budynek komunalny ktory jest własnością całej wsi i rządzi nim jak swoim ,wiele lat wynajmował wbrew prawu a pobieranych za to pieniędzy wieś nie widziała,od 2010 roku obiecuje kanalizacje i dalej to trwa,kawałka chodnika nie moze sie wieś doczekać choć prosi o to na każdym zebraniu wiejskim.Mieszkancy Jasienia sa tym zbulwersowani i wstydzą sie ze decyzje sa podejmowane.

 2. Avatar

  Krzysztof

  17 marca 2023 godzina 16:25

  Na stronach brzesko.pl artykuł Remont strażnicy w Jasieniu ,to czysta kpina z mieszkańców wsi którzy wybudowali budynek komunalny dla potrzeb całej społeczności i nie mogą w nim funkcjonować co ma miejsce prawie w każdym zakadku kraju ,juz nawet nazwa remizy to mało, teraz to juz strażnica o ktorej remont zabiega Przew.Kola Gospodyń wraz ze słynnym z głupich pomysłów wieloletnim radnym i Prezesem OSP czy strażnicy?A to ze na zebraniu wiejskim ludzie opowiedzieli sie za Domem Ludowym swoją własnością to bez znaczenia.Taka moralność w polityce przeraża prostego zjadacza chleba,bedzie potrzebny bo wybory tuż,tuż.Zreszta KGW zasługuje na lepsza Przewodnicząca która miałaby pomysł i zacięcie do pracy społecznej .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra