- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Brzeski szpital kupi nowoczesny aparat do badań w kierunku COVID-19. Wyniki będą błyskawicznie!

- REKLAMA -

Powiat brzeski wesprze szpital. Radni jednogłośnie zdecydowali o przekazaniu pieniędzy na zakup systemu do badań metodą biologii molekularnej. Ten nowoczesny sprzęt pozwoli na bardzo szybką diagnostykę Covid-19. Sprzęt ma trafić do lecznicy na początku roku.

Uchwała w tej sprawie została podjęta podczas nadzwyczajnej sesji zwołanej z uwagi na rosnącą falę zachorowań i coraz trudniejszy dostęp do badań.

W związku z ogromną ilością pacjentów, zewnętrzne laboratoria, do których wysyłane są próbki, nie nadążają z ich badaniem i czas oczekiwania na wynik wydłużył się nawet do tygodnia. Taka sytuacja powoduje u potencjalnie chorych frustrację, a przede wszystkim rozszerzanie się pandemii.

Zarząd Powiatu uznał, że należy wyposażyć szpital we własny, nowoczesny i szybki system diagnostyczny.

Aparat, który kosztuje 600 tys. zł i będzie sfinansowany w dwóch ratach. W tym roku powiat przekaże szpitalowi 300 tys. zł, aby niezwłocznie rozpoczęła się procedura zakupu i jak najszybsze uruchomienie diagnostyki.

Pozostała część finansowania zostanie przekazana na początku przyszłego roku, po uchwaleniu budżetu na rok 2021.

Szpital już rozpoczął proces zakupu i biorąc pod uwagę terminy, wynikające z procedury zamówień publicznych, rozstrzygnięcie przetargu, dostawę i montaż urządzeń, pierwsze badania powinny się odbyć za około 2 miesiące.

System do diagnostyki metodą biologii molekularnej to obecnie najnowocześniejszy, najszybszy i najdokładniejszy sposób na wykrywanie zakażenia Covid-19 oraz przeprowadzania badań genetycznych i mikrobiologicznych w diagnostyce wielu innych chorób.

Pozwala na zbadanie blisko 100 próbek jednocześnie, a wyniki są znane w ciągu kilku godzin. Taka wydajność pozwoli, aby wszyscy, którzy zgłoszą się do badania, otrzymali wynik jeszcze tego samego dnia.

6 komentarzy

6 Comments

 1. Anonim

  10 listopada 2020 godzina 11:58

  Czyli przy użyciu tego sprzętu będzie się w Brzesku wykonywać testy metodą PCR-RT?

 2. KK

  10 listopada 2020 godzina 12:47

  Brawo Brzesko, szkoda tylko że dyrekcja bocheńskiego szpitala nie chce wesprzeć laboratorium w nowoczesny sprzęt i dużą wykwalifikowaną kadrę.

 3. maximus

  11 listopada 2020 godzina 08:54

  Nawet najnowocześniejszy sprzęt nie zastąpi personelu , niestety rozporządzenia kadrowe co niektórych osób w szpitalu powodują braki personalne i jest coraz gorzej.

 4. ted

  11 listopada 2020 godzina 10:45

  Szpital w Brzesku był i jest wiodącym szpitalem w małopolsce .Świetna kadra lekarska na każdym oddziale ,!!

  • max

   11 listopada 2020 godzina 16:24

   Tak było ale już dawno nie jest

  • Anonim

   11 listopada 2020 godzina 22:05

   Chrystus Cię chyba opuścił lizusów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra