- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Brawo! Jakub Kuszlik dostał się do III etapu Konkursu Chopinowskiego WIDEO

- REKLAMA -

Pochodzący z Bochni Jakub Kuszlik przeszedł do trzeciego etapu XVIII Konkursu Chopinowskiego. Jego występ zyskał uznanie członków komisji.

Decyzją Jury pod przewodnictwem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń do III, przedostatniego etapu XVIII Konkursu Chopinowskiego zakwalifikowało się 23 uczestników reprezentujących 11 krajów, m.in. 6 z Polski, 5 z Japonii, 3 z Włoch, 2 z Kanady, Rosji, Korei Południowej.

III etap potrwa od 14 do 16 października. Przesłuchania będą się odbywać w sesjach porannej (od g. 10) oraz wieczornej (od g. 17). Szczegółowy harmonogram znajduje się w zakładce Kalendarium.

Pianiści zagrają ok. 50-minutowy recital, podczas którego wykonają m.in. jedną z dwóch sonat (op. 35 lub op. 58, o ile nie wykonali ich we wcześniejszej rundzie Konkursu) lub pełny cykl Preludiów op. 28 oraz wybrany cykl mazurków.

Wszystkie występy można oglądać na żywo w jakości 4K online w aplikacji mobilnej Chopin Competition (iOS, Android), na stronie Chopin2020.pl (zakładka Multimedia), kanale Chopin Institute na YouTube, w aplikacji Smart TV na telewizory marki Samsung, w telewizji na kanale TVP Kultura oraz słuchać w Programie 2 Polskiego Radia oraz w Radiu Chopin.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Anonim

    13 października 2021 godzina 21:47

    Gratulacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra