- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BORZĘCIN. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. św. Jana Pawła II w Borzęcinie Górnym zainaugurowano projekt „Klasa z Drewna” ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. św. Jana Pawła II w Borzęcinie Górnym stanęła piękna drewniana altana. Jej budowa to pokłosie realizacji projektu „Klasa z Drewna” finansowanego jest przez  Lasy Państwowe, który został uroczyście zainaugurowany we wtorek.

W wydarzeniu wzięła udział cała społeczność szkolna, na czele z dyrekcją szkoły: Elżbietą Chochlińską i Danutą Oleksą. Wśród gości był też poseł Norbert Kaczmarczyk, Krzysztof Majka przedstawiciel Nadleśnictwa w Dąbrowie Tarnowskiej ,  wójt Janusz Kwaśniak, Przewodniczący Rady Gminy Borzęcin Czesław Małek, wizytator Kuratorium Oświaty w Tarnowie Monika Bochenek-Król, a także dyrektorzy szkół i instytucji z terenu gminy.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło projektantów i wykonawców altany Anny i Tomasza Baniaków oraz Rady Rodziców z przewodniczącą Joanną Krzanowską.

Celem projektu jest stworzenie miejsca do aktywnego wypoczynku uczniów oraz umożliwienie prowadzenia przez nauczycieli żywych lekcji przyrody na łonie natury.

Inaugurację uświetnili uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym przygotowując montaż słowno-muzyczny: „Wsłuchaj się w las”.  

Altana, która powstała w ramach projektu posłuży uczniom i nauczycielom do prowadzenia zajęć lekcyjnych na świeżym powietrzu.

Podczas uroczystości honorowi goście, przedszkolaki oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zasadzili „Drzewa Polskich Lasów”, tworząc tym samym na terenie przyszkolnym aleję.

Dzięki wsparciu posła Norberta Kaczmarczyka placówki oświatowe z terenu gminy otrzymały promesę w wysokości 2 mln zł – poinformował podczas wydarzenia wójt Janusz Kwaśniak.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra