- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. W sobotę na Rynku „Rozgrzewka z Funduszami Europejskimi” i sporo atrakcji

- REKLAMA -

Bochnia, Proszowice, Dąbrowa Tarnowska, Olkusz oraz Gorlice, Myślenice, Krościenko, Miechów, a także Zator i Stary Sącz – w 10 dni dookoła Małopolski z Funduszami Europejskimi. W maju i czerwcu przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego ruszają w Małopolskę, aby budzić do działania, inspirować i zachęcać do sięgania po unijne środki.

Przed nami duże wyzwanie, bo do zainwestowania
w regionie jest niebagatelna kwota 2,7 mld euro, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w „Rozgrzewkach z Funduszami Europejskimi”. Już w drugi weekend maja (13 i 14.05.2023) spotykamy się kolejno w Bochni i Proszowicach – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Po co rozgrzewka?

Głównym zadaniem rozgrzewki jest jak najlepsze przygotowanie przyszłych beneficjentów Funduszy Europejskich w Małopolsce do ubiegania się o unijne wsparcie dla planowanych inwestycji.

Tak, jak poprzez przyspieszenie krążenia krwi, organizm sportowca staje się rozgrzany, a mięśnie i stawy nabierają gotowości do działania, tak poprzez spotkania, konsultacje i rozmowy ze specjalistami od Funduszy Europejskich jak i obecnymi beneficjentami unijnych środków inicjatorzy akcji będą zachęcać do sięgania po europejskie wsparcie i budzić chęć do zmian.

Wiedza na temat dostępnych środków i możliwości, jakie dają, ma duże znaczenie dla efektywności ubiegania się o dotacje.

Zatem, kiedy ktoś zapyta, po co te „Rozgrzewki z Funduszami Europejskimi”?

 • merytorycznie przygotują do wysiłku związanego z ubieganiem się o unijne dotacje
 • poszerzą horyzonty w zakresie możliwości i dostępnych źródeł finansowania 
 • pobudzą wyobraźnię i „apetyt” na środki unijne
 • zmniejszą ryzyko niepowodzenia w aplikowaniu
 • poprawią jakość składanej dokumentacji
 • dostarczą praktycznej wiedzy na temat inwestycji unijnych
 • pobudzą wyobraźnię i zainspirują do działania

Dlatego warto wziąć udział w rozgrzewkach,…

…, bo to niepowtarzalna okazja, aby poznać szczegóły nowego programu „Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027”. Dowiedzieć się, kto i na co będzie mógł uzyskać dofinansowanie, na ile zmienią się zasady naborów w porównaniu z poprzednią perspektywą, gdzie szukać informacji na temat ogłaszanych konkursów i szkoleń prowadzonych w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich w Małopolsce.

Na wszystkich zainteresowanych czekać będą eksperci, którzy prowadzić będą bezpłatne, ogólnodostępne konsultacje dla potencjalnych beneficjentów FE w Małopolsce, tj. Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich.

Dokładna analiza nowych możliwości, jakie dają Fundusze Europejskie w Małopolsce wsparta wiedzą ekspercką specjalistów z Punktów Informacyjnych FE w Małopolsce pozwoli wskazać właściwy wybór form i źródeł dofinansowania. 

Przystępna forma przekazywanej wiedzy oraz atrakcje, jakie przygotowaliśmy, pozwolą wszystkim zainteresowanym na efektywne spędzenie wiosennych weekendów.

Liderzy zmian

Inicjatorzy akcji zapewniają: na własne oczy przekonacie się, że Fundusze Europejskie na dobre zagościły w Małopolsce.  W miasteczku funduszowym pokażemy tych, którzy debiut w roli beneficjenta środków europejskich mają już za sobą. To oni dzielić się będą swoim doświadczeniem w realizowaniu unijnych inwestycji. Ich historie będą inspiracją i zachętą dla osób poszukujących wsparcia lub wahających się przed sięgnięciem po unijne dotacje. 

Ruszaj się!

Wiosenne imprezy plenerowe będą także zachęcać do aktywności – dosłownie i w przenośni. Każdy z odwiedzających będzie mógł skorzystać z interesującej go atrakcji. Spróbować pokonać lęk wysokości lub zapanować nad emocjami i trafić w 10-kę.

Dla chcących ćwiczyć umysł prawdziwe show przygotuje Małopolskie Centrum Nauki COGITEON. Najmłodszych zaprosimy do kącika zabaw i czekających tam na nich konkursów i atrakcji.

O Funduszach Europejskich blisko domu

Wydarzeniom towarzyszyć będą także lekcje europejskie, konkursy wiedzy na temat UE/FE, działania promujące ekologię, ochronę zdrowia oraz doskonalenie kompetencji. Obecni na wydarzeniach Ekodoradcy będą informować, jak ważne jest otaczające nas środowisko. Zdrowe, rozsądne i zrównoważone zarządzanie nim, dbanie o czyste powietrze, a także o zieleń i gospodarowanie odpadami.

Spodziewajcie się też niespodziewanego,

…bo niespodziewane prawie na pewno będzie się spodziewało Was.

Zarezerwuj termin w swoim kalendarzu, zabierz całą rodzinę, złap bakcyla i otwórz się na nowe możliwości. Przejmij inicjatywę, wykonaj pierwszy krok i ruszaj po Fundusze.

Szczegółowa trasa wiosennych „Rozgrzewek z Funduszami Europejskimi”:

Start, 13 maja na Rynku w Bochni.

 • 14 maja, Proszowice
 • 20 maja, Dąbrowa Tarnowska
 • 21 maja, Olkusz
 • 27 maja, Gorlice
 • 28 maja, Myślenice
 • 3 czerwca, Krościenko n. Dunajcem
 • 4 czerwca, Miechów
 • 11 czerwca, Zator
 • 17 czerwca, Stary Sącz
1 Komentarz

1 Komentarz

 1. Avatar

  Gość P

  10 maja 2023 godzina 22:46

  Ciekawe. Warte zobaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra