Wydarzenia

Bochnia. W maju ma być otwarta ulica Wolnica! Zobacz, co się jeszcze dzieje w rewitalizowanym centrum

W tym tygodniu ruszyły prace ziemne na pierwszym odcinku ulicy Mickiewicza, od strony ul. Kazimierza Wielkiego. Przez cały czas trwają też roboty na ulicy Wolnica. – Wszystko wskazuje na to, że tę ulicę oddamy w maju – powiedział w rozmowie z portalem bochniazbliska.pl Robert Cerazy, zastępca burmistrza Bochni.

Na Wolnicy równolegle wykonywana jest już nawierzchnia z kostki kamiennej. Wykonano kanalizację deszczową, a teraz prowadzone są archeologiczne badania ratownicze zgodnie z wydaną decyzją konserwatorską po wykonaniu, których zabudowane zostaną odpływy z rynien – przykanaliki.

Wkrótce pojawi się tu oświetlenie kinkietami oraz lampami posadzkowymi. Do wykonania pozostaje jeszcze obróbka odsłoniętych fundamentów oraz schodów.

Przy Rynku wykonano już nawierzchnię ciągów pieszych wzdłuż pierzei północnej od budynku nr 14 do ul Solnej.

Montowane są też ławki kamienne na wschodniej stronie Rynku, a w najbliższym czasie planuje się wykonanie płyt granitowych wzdłuż ulicy biegnącej wzdłuż tej części Rynku.

Cieszmy oczy – remont kamienic na przy Rynku.

Prowadzone są prace przy modernizacji tynków na ścianie frontowej budynku nr 1. Stolarka została już wymieniona. Dobiegają końca prace przy wymianie poszycia dachowego na kamienicy nr 3. W przyszłym tygodniu jeśli pogoda pozwoli wymieniany będzie dach na kamienicy nr 15 i 14 a później odnowiona zostanie elewacja tych budynków.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra