Wybory parlamentarne 2019

Bochnia, Tarnów. Dziś rozprawa w trybie wyborczym Bukowiec-Bzdek. Poszło o wpis na FB

To pierwsza w naszym regionie rozprawa w trybie wyborczym. Rozpocznie się o godzinie 11 przed Sądem Okręgowym w Tarnowie. Dotyczy wpisu na FB umieszczonego przez wójta Marka Bzdeka. Zamieszczone przez samorządowca oświadczenie poruszyło Stanisława Bukowca ubiegającego się o mandat poselski.

O co chodzi?

W środę wieczorem wójt Marek Bzdek zamieścił na swoim profilu FB wpis informujący o tym, iż Orkiestra Baczków nie otrzymała dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego mimo, że – jak podkreślił złożony wniosek był prawidłowy. Okoliczność tę powiązał z faktem, że członkiem komisji oceniającej wnioski był Stanisław Bukowiec.

Jeszcze tego samego wieczoru Bzdek złagodził nieco swój wpis.

Niewiele to jednak pomogło Bukowiec zareagował oświadczeniem, w którym wytłumaczył, że wniosek przepadł, ze względów formalnych, zapowiedział też pozew w trybie wyborczym. Złożył go wczoraj w Sądzie Okręgowym w Tarnowie. Termin rozprawy wyznaczono dziś na godzinę 11.

W czwartek rano wójt Bzdek swój wpis usunął. Wydał też oświadczenie, w którym co prawda nie przeprosił za swoje słowa, ale przyznał, że nie miał racji.

ZOBACZ TAKŻE:

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra