Wybory parlamentarne 2019

Będzie proces w trybie wyborczym? Stanisław Bukowiec chce pozwać wójta Marka Bzdeka za wpis na FB

Chodzi o informację, którą samorządowiec z gminy Bochnia zamieścił dziś na profilu FB. Słowa Marka Bzdeka oburzyły Stanisława Bukowca na tyle, że postanowił złożyć pozew w trybie wyborczym.

Dziś popołudniu Marek Bzdek, wójt gminy Bochnia napisał na FB.

„Orkiestra Baczków zawsze otrzymywała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego pomimo, że jako powiat nie mieliśmy tam swojego przedstawiciela. W tej kadencji radnym wojewódzkim jest Stanisław Bukowiec. We wtorek, 1 października ogłoszono wyniki dwóch konkursów grantowych. Zaskakujący jest fakt, że dofinansowania nie otrzymała Orkiestra Baczków pomimo, że złożony wniosek był prawidłowy! Skąd więc ta decyzja? Członkiem komisji oceniającej wnioski był Pan Bukowiec. Liczyliśmy, że podczas jubileuszowego koncertu będzie okazja podziękować Panu Radnemu za zaangażowanie w pozyskiwanie środków dla Naszej Orkiestry, no ale cóż, nie będzie za co dziękować…”

To mocno oburzyło Stanisława Bukowca. Wieczorem do naszej redakcji przesłał oświadczenie:

„Oświadczam, że Wójt gminy Bochnia Pan Marek Bzdek  na swoim profilu na portalu facebooku zamieścił nieprawdziwą informację dotyczącą przyczyn odrzucenia wniosku o przyznanie dotacji dla Orkiestry Dętej w Baczkowie. W opublikowanym na swoim oficjalnym koncie na portalu facebook Pan Wójt Marek Bzdek stwierdza bowiem:„dofinansowania nie otrzymała Orkiestra Baczków pomimo, że złożony wniosek był prawidłowy! Skąd więc ta decyzja? Członkiem komisji oceniającej wnioski był Pan Bukowiec”

Te sformułowania są nieprawdziwe i godzą w moje dobre imię, a w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych gdzie jestem kandydatem na posła nr 8 listy PiS, ww. publikacja Pana Wójta stanowi negatywną agitację wyborczą, mającą zniechęcić wyborców do mojej kandydatury. W rzeczywistości wniosek dotyczący Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Baczkowie został odrzucany z uwagi na wadę formalną. Co za tym idzie, odrzucony wniosek nie podlegał jakiejkolwiek ocenie merytorycznej. Z mojej perspektywy wygląda to tak, jakby niektórzy zaczynali się obawiać, że powiat bocheński może, po latach przerwy, mieć swojego reprezentanta w parlamencie.

W związku z powyższym, zapowiadam niezwłoczne złożenie przeciwko Panu Markowi Bzdekowi wniosku o wydanie orzeczenia w trybie art. 111 kodeksu wyborczego. Jednocześnie proszę wszystkie osoby, które udostępniły na swoich kontach portalu facebook te nieprawdziwe informacje o ich niezwłoczne usunięcie ze swoich profili.

Jako dowód Stanisław Bukowiec przekazał załącznik do Uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Stanisław Bukowiec informację w tej sprawie zamieścił także na swoim FB.

Oświadczam, że Wójt gminy Bochnia Pan Marek Bzdek na swoim profilu na portalu facebooku zamieścił nieprawdziwą…

Opublikowany przez Stanisław Bukowiec Środa, 2 października 2019

Radny tłumaczy, że wniosek został odrzucony, bo był nieprawidłowy. Błąd formalny, na który zwrócono uwagę, polegał na tym, że wniosek złożył podmiot nieuprawniony. Zgodnie z regulaminem konkursu powinna to zrobić Gmina Bochnia, a nie Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu. Ten element wyeliminował wniosek z walki o dotację.

Po kilku godzinach wójt Bzdek złagodził nieco „swój wpis” dopisując „Ale żeby była jasność, nikt nie ma pretensji do Pana Radnego„.

Orkiestra Baczków zawsze otrzymywała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego pomimo, że jako powiat nie mieliśmy tam…

Opublikowany przez Marek Bzdek Środa, 2 października 2019

2 komentarze

2 Comments

  1. Maciej i Smok

    03 października godzina 03:23

    Tak Marunio dostal nakaz posciagania plakatow Zajaca z gminnych tablic. To bidulek musial szukac innego sposobu zeby koledze pomóż w tym aby nie bylo posla z powiatu Bochenskiego a moze Mareczek boi sie Bukowca Posla?czyzby mial cos do ukrycia?

  2. Byly bzdegowiec

    03 października godzina 06:23

    Jasnie nam panujacy kolejny raz wdepnal w g.wno. najlepiej zrobic kolejna impreze za 1.7 miliona, zaprosic gwazdy z gornej połki porobic sobie fotki na fb i udawac jaki on to bohater… jak juz przyjdzie do napisania wniosku to oczka nerwowo zaczynaja skakać, i efekt jest…. no ale przeciez ppzniej to wina bukowca przeciez to on mogl dlugopisem poprawic zle napisany wniosek a ppzniej blagac o dotację

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra