- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. Siedmiu pijanych rowerzystów w miniony weekend. Rekordzista miał ponad 2,5 promila alkoholu!

- REKLAMA -

We wrześniu policjanci z Bochni prowadzili akcję ukierunkowaną na eliminowanie wykroczeń popełnianych przez kierujących rowerami.

W trakcie tych działań, jednego tylko dnia ujawnili 20 wykroczeń i zatrzymali 7 nietrzeźwych rowerzystów.

– W miniony weekend (5-6 października) nietrzeźwi rowerzyści ponownie dali znać o sobie. Policjanci wydziału ruchu drogowego patrolujący drogi powiatu bocheńskiego wyeliminowali z ruchu drogowego ponownie, aż 7 nietrzeźwych kierujących jednośladami – wyjaśnia Łukasz Ostręga, rzecznik prasowy KPP w Bochni.

Wszyscy wydmuchali powyżej 0,5 promila alkoholu, a rekordziści ponad 2,5 promila. Kierujący zostali rozliczeni w trakcie kontroli drogowej przyjmując mandaty karne w wysokości 500 złotych.

Policja przypomina:

Rowerzyści są szczególnie narażeni na doznanie poważnych obrażeń w wyniku wypadku. Poza nietrzeźwymi rowerzystami ogromnym zagrożeniem dla wszystkich użytkowników ruchu są również jeżdżący po zmroku bez wymaganego oświetlenia oraz przejeżdżający po przejściach dla pieszych cykliści.

Rowerzysta, który znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu zostanie ukarany mandatem w wysokości od 300 do 500 złotych. Osobie, która jedzie rowerem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) grozi mandat w wysokości 500 złotych.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra