Wydarzenia

Bochnia. Ponad 2 mln zł dotacji na remont budynków na Plantach Salinarnych

Dobra wiadomość dla Bochni. Samorząd miasta dostał ponad 2 mln zł dofinansowania z Zarządu Województwa Małopolskiego na remont zabytkowych budynków na Plantach Salinarnych. Aby zrealizować inwestycję musi jednak wprowadzić pewne zmiany, bo zapisany w projekcie budżetu na 2019 rok wkład własny miasta, został decyzją radnych przesunięty na inne zadania.

Cała inwestycja pochłonie blisko 3,7 mln złotych. Wszystko wskazuje na to, że brakujące środki trzeba będzie znaleźć w budżecie dokonując kolejnych zmian.

– Albo zadanie to zostanie przeniesione na przyszły rok, na jego realizację samorząd ma czas do końca 2020 roku – mówi Andrzej Koprowski z bocheńskiego magistratu.

Remont zabytkowych budynków uzupełni inną inwestycję realizowaną na Plantach Salinarnych.Chodzi o budowę Tężni Solankowej, która ma powstać obok Szkoły Podstawowej nr 2. Budowa już ruszyła. Tężnia ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Projekt przygotowany przez urzędników znalazł się na 3 miejscu listy projektów podstawowych, wyłonionych w ramach konkursu nr RPMP.11.04.00-I.00-12-115/17 tj. Działania 11.4 Rewitalizacja terenów poprzemysłowych w ramach Regionalnego Programu operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, uzyskując 81.82% pozytywnej oceny merytorycznej.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra