- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. Pierwsze wypłaty dodatku węglowego jeszcze przed 17 września

- REKLAMA -

Ponad 1200 wniosków złożono do MOPS w Bochni w sprawie dodatku węglowego. – Zainteresowanie tą formą wsparcia jest bardzo duże, bywa, że dziennie wpływa do nas nawet po 200 wniosków – przyznaje w rozmowie z portalem bochniazbliska.pl Norbert Paprota dyrektor MOPS w Bochni.

Ponieważ w myśl obowiązujących obecnie przepisów urzędnicy mają 30 dni na rozpatrzenie wniosku i wypłatę świadczenia, pierwsze przelewy powinny być zrealizowane do 17 września.

O dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł mogą starać się osoby, które do ogrzewania swojego domu używają węgla ZOBACZ. Przysługuje on gospodarstwom domowych, gdzie głównym źródłem ogrzewania jest: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, pieco-kuchnia, kuchnia węglowa, piec kaflowy na paliwo stałe zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego.

W Bochni na 2000 wniosków złożonych do CEEB, w 1300 wykazano, że dom jest opalany węglem lub ekogroszkiem. Nie oznacza to, jednak, że pracownicy MOPS w Bochni przyjmą tylko te 1300 wniosków. Szacuje się, że będzie ich ok. 700 więcej, bowiem bywa, że w przypadku jednego budynku złożono dwa lub trzy wnioski od każdego z gospodarstw domowych. Przepisy w tej sprawie, choć zostały skorygowane, nadal nie są do końca precyzyjne.

Wniosek o dodatek węglowy należy złożyć do 30 listopada br. Pieniądze mają być wypłacane najpóźniej do 30 dni od złożenia wniosku.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra