- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. Odznaczenia i nominacje z okazji święta policji – ZDJĘCIA

Fot. KPP w Bochni
- REKLAMA -

Uroczysta msza św. odprawiona w Bazylice św. Mikołaja w Bochni zainaugurowała obchody święta policji. Po jej zakończeniu w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bochni zorganizowano uroczyste spotkanie. Wzięli w nim udział przedstawiciele komendy wojewódzkiej, sejmiku małopolskiego, a także bocheńscy samorządowcy.

Podczas uroczystości zostały wręczone, odznaczenia oraz akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe.

Z okazji święta policji  zostało awansowanych 51 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Awans na stopień młodszego inspektora policji otrzymał Robert Dudek I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bochni. Z tej też okazji od kadry kierowniczej bocheńskiej KPP otrzymał pamiątkową szablę.

Ponadto awansowanych zostało:

– w korpusie oficerów młodszych – 2 funkcjonariuszy

– w korpusie aspirantów – 14 funkcjonariuszy

– w korpusie podoficerów – 28 funkcjonariuszy

– w korpusie szeregowych – 5 funkcjonariuszy.

W dowód uznania za zaangażowanie w realizację zadań na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy Bochnia sześciu funkcjonariuszy KPP w Bochni odebrało nagrody motywacyjne ze środków finansowych przekazanych przez  samorząd gminy Bochnia.

Uroczystość była również okazją do wręczenia medali i odznaczeń. W uroczystości wziął udział Stanisław Malik v-ce prezes Zarządu Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Bochni, który wręczył Komendantowi Powiatowemu Policji w Bochni insp. Tadeuszowi Stachakowi odznakę – w uznaniu za wybitne osiągnięcia dla stowarzyszenia.

Prezes Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Bochni, Rafał Pląder doceniając pomoc i owocną współpracę w realizacji zadań na rzecz Organizacji Powiatowej Ligi Obrony Kraju w Bochni postanowił wyróżnić funkcjonariuszy bocheńskiej policji, przygotowanym specjalnie na tę okazję Medalem Ligi Obrony Kraju „100 lat Niepodległości Polski”.

Medal ten otrzymali także: Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Tadeusz Stachak, I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bochni . insp. Robert Dudek, a także asp. szt. Krzysztof Pikus kierownik Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Starosta Ludwik Węgrzyn podkreślił wielką wagę współdziałania samorządu i policji na rzecz bezpieczeństwa publicznego. Doceniając pracę i zaangażowanie bocheńskich policjantów przekazał emblematy, na których widnieje herb powiatu bocheńskiego zespolony z gwiazdą policyjną.

Zakup tych naszywek sfinansował samorząd po to, by przekazać je każdemu policjantowi Komendy Powiatowej Policji w Bochni dla podkreślenia tej szczególnej historycznej więzi i współpracy samorządu z policją.

Ten element umundurowania umiejscowiony jest na rękawie każdej kurtki służbowej policjantów.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra