Wydarzenia

Bochnia.Oddanie pierwszego etapu rewitalizacji przedłużono do końca wakacji

Fot. Patryk Salamon

Robert Cerazy zastępca burmistrza Bochni poinformował podczas sesji, że samorząd podpisał aneks do umowy z firmą odpowiedzialną za rewitalizację Bochni. Ustalono w nim nowy termin zakończenia pierwszego etapu prac rewitalizacyjnych – będzie to 31 sierpnia 2019 roku.

-Jest to sytuacja, w której grozi nam utrata kolejnych miejsc pracy – mówi Bogdan Kosturkiewicz, przewodniczący RM w Bochni. Radny zwrócił uwagę, że remont na ulicach Solnej i Sutoris doprowadził do spadku obrotów w funkcjonujących tam sklepach nawet o 40 procent. Mówił też, że mieszkańcy tej części miasta mają także problem z korzystaniem z garaży i miejsc parkingowych.

Robert Cerazy podkreślił, że nowy harmonogram zakłada zakończenie wszystkich prac do końca sierpnia.

-Ale poszczególne etapy będą oddawane wcześniej ulica Sutoris to koniec kwietnia, Solna – maj – zapewniał wiceburmistrz.

Co zostanie wykonane w ramach trzech etapów inwestycji?

  • Pierwszy etap prac obejmuje remont ulic: Solna, Sutoris, Dominikańska, Św. Kingi wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną. W tym etapie przewidziano także wykonanie badań archeologicznych na płycie Rynku.
  • Drugi etap obejmuje remont ulic: Wąskiej i Rynek z pierzejami północną, południową i wschodnią wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną.
  • Trzeci etap obejmuje remont ulic Wolnica i Mickiewicza wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną.
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Zacjusz

    28 lutego godzina 22:19

    Panie Kosturkiewicz chętnie porozmawiam z Panem na forum wszystkich mieszkańców; nie szkodą jest rewitalizacja, ale jej bardzo nieudolne zagospodarowanie. Wszyscy śródmiejscy przedsiębiorcy chcą uruchomienia szybu Sutoris, a rozwój Centrum mógłby pomóc. Mieszkańcy chcecie napiszcie a chętnie podzielę się moimi pomysłami: bochniozyjanieumieraj@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra