- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. Nowy prezes Kopalni Soli w Bochni jeszcze w tym tygodniu?

Fot. Wojtek Salamon
- REKLAMA -

Na najbliższy czwartek zaplanowano kolejne przesłuchania kandydatów ubiegających się o stanowisko prezesa Kopalni Soli w Bochni. Kolejne, bo podczas pierwszego, komisja składająca się z członków Rady Nadzorczej Spółki Kopalnia Soli w Bochni nie wybrała kandydata.

Żadna z dziewięciu osób ubiegających się o stanowisko prezesa Kopalni Soli w Bochni nie spodobała się Radzie Nadzorczej. – Wszyscy spełnili wymogi formalne. Ocenialiśmy jednak całe spektrum innych uwarunkowań – mówiła na początku lutego Joanna Tołłoczko-Kulikowska, przewodnicząca RN Kopalni Soli w Bochni.

14 lutego przewodnicząca zrezygnowała z kierowania Radą Nadzorczą Kopalni Soli w Bochni. Jej skład uzupełnił Józef Gawron, były wicewojewoda Małopolski, obecnie radny Województwa Małopolskiego.

Pod koniec lutego poseł Włodzimierz Bernacki przyznał się portalowi Bochnia Brzesko z bliska, że w sprawie kopalni rozmawiali razem z poseł Józefą Szczurek-Żelazko z  ministrem Grzegorzem Tobiszowskim z Ministerstwa Energii.

-Pan minister przyznał, że w tej sprawie potrzebuje czasu do namysłu i analizy. Decyzja o rozstrzygnięciach zapadnie w nieodległej perspektywie czasowej. Pod uwagę brane są osoby, które uczestniczyły w pierwszym konkursie, te osoby nie zostały przekreślone. Nie ukrywam, że wspieramy te kandydatury, które są związane bezpośrednio z Bochnią oraz kopalnią. A dodatkowo mają silne wsparcie załogi – powiedział poseł Włodzimierz Bernacki.

Na czwartek przewidziano przesłuchania kandydatów. Wiadomo na pewno, że nie weźmie w nich udział obecny prezes Zbigniew Rojek.

-Z przyczyn osobistych zrezygnowałem z udziału w konkursie – powiedział nam dzisiaj prezes Rojek.

Nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że RN będzie chciała zakończyć sprawę wyboru nowego prezesa jeszcze w tym tygodniu.

3-letnia kadencja Zbigniewa Rojka zakończyła się 28 lutego.

ZOBACZ TAKŻE:

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Jurek

  02 kwietnia 2019 godzina 14:31

  A niby po co wsparcie załogi? będą sól wydobywać? Póki co może ktoś nareszcie zajmie się turystyką bo to ostatni dzwonek.

 2. Avatar

  bochniak

  02 kwietnia 2019 godzina 17:31

  Słyszałem że stary prezes Kopalni i burmistrz Kolawinski zadawali radnym na komisjach pytanie – co Bochnia bedzie miała z udostępnienia szybu Sutoris dla turystów ?
  Jeżeli nie wiedzą to znaczy ze obaj nie nadają się do funkcji ktore sprawują. Organ nadzorczy Kopalni potwierdził ten fakt bo nie chciał przedłużyć kontraktu prezesowi. Tam powinien rządzić ktos z otwartą głową kto jednocześnie czuje problemy miasta .
  Teraz pora aby organ nadzorujący burmistrza czyli WYBORCY przerwali kontrakt burmistrzowi, ktory marnuje szanse jakie dali mu w jesieni wyborcy.
  REFERENDUM ODWOŁUJĄCE BURMISTRZA to jedyna szansa aby zakończyć marazm i nieudacznictwo naszych samorządowych władców .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra