Wydarzenia

Bochnia. Nowa szefowa „noworodków” w bocheńskim szpitalu

Dr n. med. Joanna Hurkała od 1 czerwca kieruje oddziałem noworodków w Szpitalu Powiatowym w Bochni. Na tym stanowisku zastąpiła lek. med. Katarzynę Zych, która przeszła na emeryturę.

Nowa szefowa „noworodków” jest neonatologiem. Posiada certyfikat ultrasonograficzny. Specjalizuje się w badaniach USG jamy brzusznej, główki, serca czy stawów biodrowych.

Doktor  Joanna Hurkała do tej pory pracowała w Klinice Neonatologii Katedry Ginekologii i Położnictwa Collegium Medicum Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

W Bochni chce kontynuować, to co robiła jej poprzedniczka. Chodzi o troskliwą opiekę zarówno zdrowych dzieci, jak i wcześniaków i noworodków, które wymagają trochę intensywniejszej pomocy.

Pani doktor duży nacisk kładzie na wykrywalność wad, w jak najwcześniejszym okresie. Oprócz niej pracę w oddziale podjęli także inni specjaliści, którzy wspomogą ja w diagnostyce.  Zespół będzie powiększony także o nowych neonatologów.

W bocheńskim szpitalu w ciągu roku przyjmowane jest około 1500 porodów. Młode matki wybierają ten szpital ze względu na bardzo dobrą opiekę, ale też świetne warunki lokalowe.

Teraz mocną stroną naszej placówki będzie także bardzo dobra diagnostyka wad u narodzonych dzieci.

– Bez problemu będziemy się mogli zająć na miejscu także wszystkimi wcześniakami, bez konieczności odsyłania tych maluchów do innych placówek – dodaje dr n. med. Joanna Hurkała.

Zastępcą pani doktor jest lek. med. Daniel Porada specjalista pediatrii i kardiologii dziecięcej.

7 komentarzy

7 Comments

 1. Ola

  03 czerwca godzina 15:57

  Super świetna kobieta, pracowała na neonatologii na Kopernika, ratowala moje bliźniaczki, gdy przyszły na świat. Wspaniały lekarz i człowiek, otwarta na ludzi, super.

 2. Anonim

  03 czerwca godzina 21:08

  Cudowny człowiek, wspaniały specjalista, opiekowała się moją jedną bliźniaczką-wcześniaczką.

 3. M

  04 czerwca godzina 07:17

  Wspaniala Pani Doktor. Ogromna wiedza i przede wszystkim wielka empatia. Prowadziła naszego wczesniaczka. Pozdrawiamy z Alankiem

 4. Kasia

  04 czerwca godzina 21:31

  wspaniała wiadomość !!! Pani Doktor miała pod opieką na Kopernika mojego malucha z 28tyg ciąży, 1000g, dziś zdrowy roczny chłopczyk!
  Cudowny lekarz! Bardzo się cieszę, że od teraz będzie pracować w Bochni! 😉

 5. MK

  21 października godzina 20:45

  Zupełnie przypadkowo to przeczytałam, ale z Panią Doktor spotykałam się przez 2 miesiące na kopenika, bo tam pod Jej opieka przebywał nasz synek wcześniak> Pani Doktor to wspaniały specjalista, cudowny człowiek, potrafi wszystko jasno wyjaśnić, szkoda, że nie przyszła do Tarnowa, serdeczne pozdrowienia!

 6. MK

  21 października godzina 20:46

  Zupełnie przypadkowo to przeczytałam, ale z Panią Doktor spotykałam się przez 2 miesiące na Kopernika w Krakowie, bo tam pod Jej opieka przebywał nasz synek wcześniak> Pani Doktor to wspaniały specjalista, cudowny człowiek, potrafi wszystko jasno wyjaśnić .

 7. MK

  21 października godzina 20:47

  Zupełnie przypadkowo to przeczytałam, ale z Panią Doktor spotykałam się przez 2 miesiące na Kopernika w Krakowie, bo tam pod Jej opieka przebywał nasz synek wcześniak> Pani Doktor to wspaniały specjalista, cudowny człowiek, potrafi wszystko jasno wyjaśnić. Na pewno będzie pomagać maluszkom, które przyszły przedwcześnie na świat, oby było ich jak najmniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra