- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. Najnowsze informacje z DPS w Bochni. Mieszkańcy dwóch budynków zostali objęci kwarantanną

- REKLAMA -

Dziś rano informowaliśmy o sytuacji w DPS w Bochni. Potwierdzone wyniki badania na koronawirusa ma pacjent i jedna osoba z personelu. Starostwo Powiatowe w Bochni przekazało informacje na temat sytuacji.

Początkowo Powiatowy Inspektor Sanitarny podjął decyzję o objęciu kwarantanną 65 pensjonariuszy i 38 pracowników Domu Pomocy Społecznej w Bochni z jednego budynku. Było  to spowodowane, otrzymaniem potwierdzonego wyniku dot. zakażenia jednego z podopiecznych, który jeszcze wczoraj został przewieziony do krakowskiego szpitala zakaźnego.

Cały budynek został poddany kwarantannie, co oznacza że przez dwa tygodnie ani podopieczni ani pracownicy, którzy zostali z pensjonariuszami nie opuszczą go.  Podopieczni mają zapewnioną opiekę, w ośrodku pozostało 12 pracowników. Reszta personelu odbywa kwarantannę w izolacji domowej, obejmującej również ich rodziny.

Dziś Sanepid podjął decyzję o objęciu kwarantanną również drugiego budynku. Znajduje się w nim 87 pensjonariuszy, a z 49 osobowego zespołu obsługi, który zostanie objęty kwarantanną, z podopiecznymi w ośrodku zadecydowało się pozostać  19 pracowników. Pozostała część załogi odbędzie kwarantannę w domu również ze swoimi rodzinami.

Nadzorem epidemiologicznym objęte zostaną także osoby pracujące na kuchni, jednak przez cały ten czas będą pracować, zapewniając wyżywienie zarówno mieszkańcom jak i obsłudze domu. Dodatkowo mamy również podpisane porozumienie z firmą gastronomiczną, która w razie potrzeby dostarczy wyżywienie.

– Od początku dokładaliśmy wszelkich starań żeby zabezpieczyć naszych podopiecznych i pracowników. Izolowaliśmy naszych pensjonariuszy, już z początkiem marca zamknęliśmy  placówkę dla odwiedzających i rodzin. Jednak niektórzy podopieczni musieli mieć kontakt  z innymi placówkami medycznymi, co związane było m.in. z niezbędnymi zabiegami -mówi starosta Adam Korta.

W obu budynkach zaostrzono reżim sanitarny. Wdrażane są wszelkie wytyczne wojewody i służb sanitarnych. Całemu personelowi, który pozostał w placówce zostały zapewnione łóżka oraz pełne wyżywienie.

-Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami wojewody i sanepidem. Wojewódzki Inspektor Sanitarny zapewnił mnie iż od wszystkich osób zostaną pobrane testy do badań, natomiast służby wojewody pomogą dodatkowo przekazując środki ochrony osobistej. My również przekażemy maseczki. Przede wszystkim chciałbym bardzo podziękować pracownikom, którzy pomimo trudnej sytuacji, nie odeszli od łózek swoich podopiecznych – dodaje starosta Korta.

6 komentarzy

6 Comments

 1. Avatar

  Mirej

  03 kwietnia 2020 godzina 14:28

  Proszę zwrócenie uwagi na Sklep obok DPSu bo będą chodzić na zakupy i chodzily robic zakupy pielegniarki obok są bloki mieszkalne uwazam ze sklep do dezymfekcji

  • Avatar

   Piotr

   04 kwietnia 2020 godzina 08:43

   Mirej przestań panikować jesteś tępy jak but piszą że pozostają w kwarantannie zamknięci w środku a ty jak jakiś oszołom co chwilę że będą łazić do sklepu na Karolinie a co myślisz że innych sklepów nie ma pozatym to też ludzie i mają potrzebują inni sam pewnie zapierdzielasz po sklepach jak szpaki na czereśni albo jeszcze lepiej należysz do tych co powracali za granicy i masz kwarantannę i nic z tego sobie nie robią a traktują wolne jak pobyt na urlopie

 2. Avatar

  antygłupek

  03 kwietnia 2020 godzina 16:30

  Na kwarantannie są i będą sobie na zakupy wychodzić:)

 3. Avatar

  Polak i katolik

  03 kwietnia 2020 godzina 19:56

  Panie starosto gdzie śa środki ochrony osobistej, gdzie, od czego sa słuzby kryzysowe, wojewoda małopolski pisze, ze jadnostki winny miec wsparcie, gdzie ono jest ??? Jak melko sie wylało , to piekne słówka, czy personel ma odpowiednie kombinezony i inne narzedzia ochrony, to jest cyrk, ci ludzi zostaną pozostawieni sami sobei

  • Avatar

   bochnianin

   05 kwietnia 2020 godzina 17:24

   Personel pozostawiony był sam -osoby prywatne pomogły(spanie,wyżywienie…)

 4. Avatar

  Batigol

  04 kwietnia 2020 godzina 07:58

  Dezymfekcja? Przecież nikt tego nie przeżyje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra