- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. Młodzi ludzie uczą się udzielania pierwszej pomocy, w październiku sprawdzą co potrafią

- REKLAMA -

Już po raz trzeci Starostwo Powiatowe w Bochni realizuje program „Uczymy się ratować życie – pierwsza pomoc przedmedyczna. Bierze w nim udział około 1065 uczniów klas drugich szkół ponadgimnazjalnych zlokalizowanych na terenie powiatu bocheńskiego.

– Tematyka zajęć prowadzonych w formie wykładów i ćwiczeń z instruktorem obejmuje między innymi zachorowania, omdlenia, krwawienia z nosa, drgawki, zawał mięśnia sercowego, udar mózgu, urazy, postępowanie ogólne, zranienia, amputacje, złamania, porażenie prądem elektrycznym, oparzenia i zadławienia – wylicza Katarzyna Kępa-Hamuda, z Wydziału Oświaty, Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Bochni.

Wykłady potrwają do końca roku szkolnego, w październiku odbędzie się Międzyszkolna Olimpiada Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Każda szkoła uczestnicząca w programie wystawiła już swoją 4- osobową reprezentację do uczestnictwa w rozgrywkach. Ich wiedzę oceniać będą: ratownik medyczny z bocheńskiego szpitala, przedstawiciele firmy, która szkoli oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Bochni. W zeszłym roku najlepsi byli uczniowie I LO w Bochni.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra