- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wybory 2018

Bochnia. Krzysztof Kokoszka kandydatem PiS na burmistrza Bochni

Fot. Wojtek Salamon
- REKLAMA -

To już oficjalna wiadomość. 49-letni Krzysztof Kokoszka, były komendant KP PSP w Bochni będzie kandydował na burmistrza Bochni z  listy PiS. Poseł  Włodzimierz Bernacki, szef okręgowych struktur Prawa i Sprawiedliwości potwierdził, że decyzja w tej sprawie zapadła wczoraj. – To bardzo dobry kandydat – podkreśla poseł Bernacki.

Uchwała koła terenowego PiS w tej sprawie była podejmowana dwukrotnie. Za pierwszym razem nie zyskała akceptacji zarządu okręgu w Tarnowie. Podjęto ją ponownie,  przesyłając zgodnie ze statutem do akceptacji Warszawy. Wczoraj komitet polityczny PiS przyjął kandydaturę Krzysztofa Kokoszki,  a także trzech innych kandydatów z tego okręgu: Sławomira Patera  w Brzesku, Grzegorza Cichego w Proszowicach i  Urszuli Ruseckiej w Wieliczce.

Krzysztof Kokoszka ma 49 lat.  Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej  w Warszawie, a także trzech kierunków na  studiach podyplomowych (AGH, Uniwersytet Ekonomiczny i Krakowska Szkoła Wyższa). W PSP przepracował  28 lat.  Z bocheńską KP PSP, którą kierował przez ponad 14 lat, rozstał się 31 stycznia 2018 roku.

– Odchodząc ze straży, myślałem o zaangażowaniu się w pracę samorządu – przyznaje.

To wszystko zbiegło się w czasie z propozycją terenowego koła PiS.

Krzysztof Kokoszka w Bochni mieszka od 1996 roku. Jest pasjonatem historii, szczególnie tej lokalnej. W wolnych chwilach dużo czyta, pracuje w ogrodzie, pasjonuje go także myślistwo. Jego żona Monika jest cenionym lekarzem neurologiem.

Poseł Włodzimierz Bernacki zapowiada zorganizowanie w przyszłym tygodniu konferencji prasowej, podczas której kandydat PiS zostanie oficjalnie zaprezentowany. Wtedy też będzie mógł zaprezentować założenia swojego programu wyborczego.

Wybory samorządowe odbędą się jesienią, jeszcze nie ma wyznaczonej dokładnej daty ich przeprowadzenia.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Mariola

  03 sierpnia 2018 godzina 17:27

  Nie jestem za PiS ale pan Krzysztof głos mój i rodziny ma

 2. Avatar

  wyborca

  06 sierpnia 2018 godzina 01:28

  Nie jest najważniejszym dla obywatela, jaka partia, gdzie i kogo deleguje : niestety są to powtarzające się sytuacje, wciskane nam od wielu lat przez przedstawicieli tej czy innej opcji politycznej oraz poszczególnych decydentów o różnym zabarwieniu. Dla wyborcy nie jest ważne czy kandydat został odgórnie „namaszczony”, czy jest gruby, chudy, niski, wysoki, piękny, brzydki, czy jest kobietą czy mężczyzną – to wszystko w kontekście kandydowania jest nieistotne. Dodatkowo strasznie śmieszą takie opinie jakie przedstawił poseł Bernacki odnośnie osoby Pana Krzysztofa Kokoszki : cyt. „to bardzo dobry kandydat”. Cóż z takiej prezentacji wynika ? – otóż dokładnie nic, co w jakikolwiek sposób predysponowałoby wskazanego powyżej Kandydata do objęcia stanowiska Burmistrza Miasta Bochni (za takie trudno bowiem uznać Jego pasje historyczne, prace ogrodowe, chęć pracy w samorządzie itd.). Racjonalny wyborca zawsze zagłosuje na kogoś, kto posiada ogół rzeczywistych, faktycznych kompetencji do sprawowania konkretnego Urzędu bądź zajmowania odpowiedniego stanowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra