- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wybory parlamentarne 2019

Bochnia. Kandydaci Koalicji Polskiej o sytuacji w polskim rolnictwie WIDEO

- REKLAMA -

W samo południe na Plantach Salinarnych w Bochni odbyła się konferencja prasowa kandydatów Koalicji Polskiej. O sytuacji w polskim rolnictwie mówił Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL startujący w naszym okręgu z miejsca pierwszego, Wojciech Kozak kandydat do Senatu a także Ryszard Drożdżak i Marcin Mikos ubiegający się o mandaty poselskie.

Podczas konferencji prezes PSL odniósł się do wypowiedzi Jana Krzysztofa Ardanowskiego Ministra Rolnictwa.

– Usłyszeliśmy niedawno, jaka jest prawda o stanie wykorzystania środków unijnych z UE na rzecz modernizacji gospodarstw rolnych, ile tych środków jest wykorzystanych, jak to wygląda. Obraz jest dramatyczny. Sytuacja jest dramatyczna, powiedział to zresztą sam minister Ardanowski, który w przypływie szczerości wreszcie wyznał prawdę, taką, jaka ona jest. Powiedział, że wnioski leżą latami nieobrobione, że rolnicy zapomnieli już nawet na co te wnioski składali, że nieobrobionych jest tysiąc wniosków. To pokazuje jakie są zaniedbania w ARiMR – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Prezes zapewniał, że PSL będzie wyjaśniał sprawę.

W takcie spotkania zaprezentowano kandydatów startujących w wyborach parlamentarnych: Wojciecha Kozaka ubiegającego się o mandat senatora oraz Ryszarda Drożdżaka i Marcina Mikosa, kandydujących do sejmu.

5 komentarzy

5 Comments

 1. Wierny

  04 października godzina 14:36

  Mina Pana Drożdżaka mówi o wszystkim…. jest po PSL-u

  • blondi2

   04 października godzina 23:00

   Z czego tu się śmiać i cieszyć mina odpowiednia do sytuacji w ARiMR. Bardzo dobrze, że o tym mówią. Brawo PSL!

 2. blondi

  04 października godzina 16:37

  obraz dramatyczny widzę, jak patrzę na to,że mówi Pan o tym, że teraz jest źle. Co Pan i Pana partia zrobiła, jak była przy władzy. W ARMiR polityka samych swoich. Pan Okraiek i jego druga żona. Zapomniał Pan co wyscie robili, Pan, Pana Szczepan…Okraiek, Koziczek: niszczyliscie ludzi.

 3. rolnik bez hektara

  04 października godzina 17:58

  Kosiniak Kamysz zna się na rolnictwie – lekarz medycyny z Krakowa…..

  • Łukasz

   05 października godzina 14:27

   PSL to jedyna partia która dbała o prawdziwego rolnika, wszystkie programy unijne były rozliczone na czas. Obecna oszukuje skutecznie polską wieś, podnieśli wiek emerytalny rolnikom, obniżyli krajowy budżet na rolnictwo, nie umieli zapanować nad ASF, nie podnieśli dopłat choć obiecywali, a teraz jeszcze burdel w agencjach…Kosiniak nie musi być rolnikiem dobrze że jest lekarzem, ale w tej partii jest doskonała kadra która na rolnictwie się dobrze zna bo sami gospodarzyli, Sawicki, Kalinowski. Zobaczycie jaki teraz PiS wynegocjuje w UE budżet na rolnictwo i wspomnicie moje słowa, ale będzie już za późno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra