Wydarzenia

Bochnia. Dominikańska na koniec września, pl. św. Kingi w październiku. Znamy terminy oddania rewitalizowanych ulic

Fot. Małgorzata Więcek-Cebula

Rewitalizacja Bochni przysporzyła niemałych problemów zmotoryzowanym. Prawie od roku jazda samochodem po centrum miasta jest mocno utrudniona. Nadal zamknięte są ulice: Solna i Sutoris, Dominikańska, pl. św. Kingi. Ostatnio zostały wyłączone z ruchu północna i wschodnia pierzeja Rynku. Sprawdziliśmy, kiedy zostanie przywrócony ruch na tych odcinkach.

– Ulica Dominikańska powinna być gotowa na koniec września, pl. św. Kingi w październiku – zapowiada Emil Gazda, dyrektor kontraktu w firmie odpowiedzialnej za rewitalizację miasta.

Pierwsza część pl. św. Kingi, na której były prowadzone prace wykopaliskowe, została zasypana, lada dzień ruszą jednak prace na drugim odcinku tej ulicy, do skrzyżowania z ulicą Mickiewicza.

W najbliższym czasie mają być uruchomione za to ulice: Solna i Sutoris. Otwarcie odcinka od Rynku do ul. Dominikańskiej przewidziano na koniec września.

Najbliższe tygodnie to intensywne prace na pierzei wschodniej i północnej Rynku. W pierwszej kolejności zostaną przebudowane ulice, w drugiej chodniki. Termin oddania tych odcinków jest uzależniony od prac archeologicznych, w przypadku pierzei północnej Rynku, także prac przy odkopanym zabytkowym szybie górniczym.

W styczniu przebudowywana ma być pierzeja południowa Rynku, czyli fragment ulicy Kazimierza Wielkiego. Przewidziano wówczas wprowadzenie na tym odcinku ruchu wahadłowego.

2 komentarze

2 Comments

 1. wiliam

  22 sierpnia godzina 12:16

  Cytat : ,,Ulica Dominikańska powinna być gotowa na koniec września, pl. św. Kingi w październiku – zapowiada Emil Gazda, dyrektor kontraktu w firmie odpowiedzialnej za rewitalizację miasta.”
  A co na to Urzędnicy Magistratu ? Kompromitacja totalna – takie odcinki wykonuje się w kilka dni przy odpowiednim zaangażowaniu środków . Przecież na Dominikańską , Solną , Sutoris podpisali umowę z terminem realizacji ok. 30 dni tj . do 20 grudnia 2018 roku a teraz potrzebują miesiące . Kto nad tym panuje w UM ?

 2. killerówdwóch

  23 sierpnia godzina 13:55

  Powinniście nazywać tą ulicę ul. Cmentarną, bo samochody będą jeździć po grobach zmarłych. Nic z tym nie zrobiono. Wstyd dla władz miasta. Po co żeście to rozkopywali? Po ujawnieniu pochówków to był wasz obowiązek przenieść szczątki ludzkie na cmentarz! Ja nigdy nie wjadę samochodem w tą ulicę ze względu na szacunek dla zmarłych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra