- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W sierpniu finał prac na bocheńskim Rynku?

Fot. Małgorzata Więcek-cebula
- REKLAMA -

Już kilka tygodni temu było wiadomo, że wyznaczony na 30 kwietnia br. termin zakończenia prac rewitalizacyjnych na bocheńskim Rynku nie zostanie dotrzymany. Nowej daty, co prawda jeszcze nie ma, ale Portalowi Bochnia Brzesko z Bliska udało się nam ustalić, że w rozmowach pomiędzy wykonawcą a miastem, jako termin zakończenia zadania wymieniany jest sierpień tego roku.

To by oznaczało, że prace na bocheńskim Rynku potrwają jeszcze cztery miesiące.

– Rozmowy z wykonawcą cały czas trwają. Bierzemy pod uwagę różne okoliczności, które mogą wpłynąć na tempo realizowanych robót. Pojawiła się propozycja, by był to sierpień tego roku – mówi w rozmowie z Portalem BBzBliska Rafał Nosek naczelnik wydziału inwestycji, rewitalizacji miasta i funduszy zewnętrznych UM w Bochni.

W najbliższych tygodniach przy północnej pierzei Rynku będą montowane podesty, na których prywatni właściciele lokali gastronomicznych planują otworzyć letnie ogródki. Pisaliśmy o nich TUTAJ.

Cały czas trwają prace przy budowie kolejnego tarasu i organizacji fontanny. Na Rynku pojawiają się też nowa zieleń i kolejne elementy małej architektury, które będą nawiązywały do górniczego charakteru miasta.

6 komentarzy

6 Comments

 1. wy-biorca

  15 kwietnia 2021 godzina 13:48

  I tak bez żadnych konsekwencji przedłużają, przedłużają, w ,,nosie” mając opinię publiczną, nie podając powodów opóźnień , chyba że ich nie ma !!!

 2. histeryk

  16 kwietnia 2021 godzina 13:14

  ja bym przedłużył jeszcze o 7 miesięcy.. tak Bochnia i burmistrz mogliby świętować okrągłe 3 lata od rozpoczęcia największej dziury w centrum historycznego miasta…

 3. obserwator

  17 kwietnia 2021 godzina 00:00

  ciekawe o czym oni rozmawiają z wykonawcą ? terminy na poszczególne etapu inwestycji sa przekroczone o rok , półtora a nawet dwa lata ! zwalaja winę na konserwatora zabytkow ale wszyscy wiedza ze inwestycja była żle przygotowana a potem była fatalnie prowadzona. teraz przyspieszyli ale pół roku na rynku był,ogromny wykop w ktorym stała woda o,głębokości metra . tak samo było koło dzwonnicy i przy galerii , tam gdzi była stara droga z belek drewnianych. nikt nad tym nie panował , aneksy były podpisywane, koszty rosłym mimo ze zrezygnowano z wielu rzeczy.

 4. Anonim

  17 kwietnia 2021 godzina 05:26

  Kpjna

 5. Iogj

  17 kwietnia 2021 godzina 05:27

  Kpina

 6. Anonim

  27 kwietnia 2021 godzina 07:37

  Otworzyć ulice Szewska Wolnica plac aw Kingiod strony południowej i zach pierzeje Ryku i to usprawni ruch i spowoduje ograniczenie emisji spalin w centrum czy to aż takie skompliko
  wane,?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra