- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. Chcą przygotować piękne widowisko o królu Kazimierzu Wielkim. Zgłosili projekt do BO Małopolski

fot. bochnia.eu
- REKLAMA -

Trwa głosowanie nad projektami BO Małopolski. Jednym z nich multiwizualny spektakl plenerowy, który ma przypomnieć postać króla Kazimierza Wielkiego, zasłużonego dla Bochni władcy. Spektakl, w którym każdy niezależnie od wieku i zainteresowań, znajdzie coś ciekawego i odpowiedniego dla siebie byłby wystawiony w 650. rocznicę śmierci monarchy.

– Wielu z bochnian zapewne jeszcze pamięta, jak blisko 10 lat temu nasze miasto odwiedził król Kazimierz Wielki. Przybył do Bochni z okazji 700. rocznicy swych urodzin. W maju przyszłego roku mamy szansę na ponowną, równie okazałą wizytę monarchy. By doszła do skutku, potrzebna jest mobilizacja mieszkańców – wyjaśnia Ireneusz Sobas, autor projektu.

Do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego na 2020 rok złożył on projekt pn. „Bochnia króla Kazimierza – multiwizualne wydarzenie plenerowe”.

Projekt zakłada, że 30 i 31 maja teren wokół amfiteatru na Uzborni zatętni życiem – po parkowych alejkach przechadzać się będą zakuci w stal rycerze na przemian z pięknymi damami królewskiego dworu, kuglarzami i połykaczami ognia, ponad drzewami unosić zapachy znakomitych potraw, serwowanych przez lokalnych mistrzów, a ze sceny muzyka w najlepszym wydaniu. Król przybędzie do Bochni na czele orszaku w drugi dzień, aby w 650 lat po swej śmierci sprawdzić, czy miasto wykorzystało swą szansę na rozwój, daną mu przed wiekami królewskimi przywilejami.

Kto wie, może dowiemy się przy okazji, czy to prawda że zastał Polskę drewnianą? Dlaczego fundował kościoły? Czy faktycznie był dobrym monarchą i miał pomysł na Polskę? I czy faktycznie płacił solą zamiast złotem?

By to jednak się stało potrzebna jest mobilizacja mieszkańców Bochni. Potrzeba naprawdę niewiele – oddanie głosu, w trwającym właśnie głosowaniu.

Glosować można na dwa sposoby:

tradycyjny, przez wrzucenie do urny wypełnionej karty do głosowania. Urna i karty znajdują się w Starostwie Powiatowym, na parterze, w pomieszczeniu dziennika podawczego. Na karcie trzeba umieścić kod projektu „TAR 35” i wpisać pełną nazwę zadania „Bochnia króla Kazimierza – multiwizualne wydarzenie plenerowe”, trzeba też podać swoje imię i nazwisko, pesel i zaznaczyć powiat, w którym się zamieszkuje oraz złożyć dwa podpisy: pod oświadczeniem, że jest się uprawnionym do udziału w głosowaniu (wiek co najmniej 16 lat i zamieszkiwanie na terenie subregionu tarnowskiego, w skład którego wchodzi powiat bocheński) oraz pod klauzulą RODO;

poprzez specjalną aplikację, dostępną pod adresem www.bo.malopolska.pl należy odszukać zakładkę do głosowania i postępować według wskazówek, pamiętając o kodzie projektu i jego nazwie.

Głosowanie trwa do 30 września.

Los wizyty Króla w rękach mieszkańców Bochni!

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra