- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA, BRZESKO. Pomoc dla Ukrainy AKTUALIZACJA

- REKLAMA -

Z organizowanie pomocy dla Ukrainy zaangażowało się wiele jednostek z terenu powiatu bocheńskiego i brzeskiego, a także prywatne osoby.

Przypominamy, co jest potrzebne?

  • koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace,
  • ubrania, peleryny przeciwdeszczowe,
  • środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, -podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry,
  • zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe,
  • żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.

Powiat Brzeski

Starosta Brzeski Andrzej Potępa poinformował, że na terenie powiatu brzeskiego jest już 412 miejsc noclegowych. – Jeśli policzymy jeszcze remizy strażackie, które także mają możliwości noclegowe wyjdzie nam 700 miejsc – powiedział w rozmowie z portalem bochniazbliska.pl gospodarz powiatu brzeskiego.

W sprawach związanych z udzieleniem bezpiecznego azylu dla uchodźców w powiecie brzeskim można się kontaktować:
W godz.: 7:30-15:30
☎️14 663 13 85
☎️14 663 17 65
W godz.: 15:30-7:30
☎️47 831 44 13
📧e-mail: pomoc@powiatbrzeski.pl

Powiat Bocheński

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra