- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. Biskup mianował nowego proboszcza parafii pw. św. Pawła Apostoła

Fot. Diecezja Tarnowska
- REKLAMA -

Ks. Leszek Rojowski, pełniący funkcję wicerektora Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie został mianowany proboszczem parafii św. Pawła w Bochni. Zmiana podyktowana jest odejściem na emeryturę kierującego parafią przez wiele lat ks. Jana Nowakowskiego.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż spotkał się z kapłanami, którzy m.in. przechodzą na emeryturę i z duchownymi, którzy zostają proboszczami. Zmiany nastąpią w 19 parafiach.

Odchodzący na emeryturę ksiądz Jan Nowakowski z Bochnią związany jest od 44 lat. Pracował jako wikariusz w parafii św. Mikołaja. Był budowniczym, a następnie proboszczem parafii św. Pawła Apostoła w Bochni. Z jego inicjatywy przy parafii powstało przedszkole parafialne oraz świetlica środowiskowa.

Ks. Nowakowski został wyróżniony tytułem Kapelana Jego Świątobliwości, Kanonika Honorowego Kapituły Katedralnej w Tarnowie oraz Ambasadorem Królewsko-Górniczego Miasta Bochnia .25 maja odebrał tytuł Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego.

Oprócz Bochni zmiany nastąpią także w Borzęcinie. Proboszcz tamtejszej parafii pw.Narodzenia NMP w Borzęcinie ks. Czesław Paszyński przechodzi do Nowego Sącza.
Ks. Paszyńskiego zastąpi w Borzęcinie ks. Mikołaj Piec, dotychczasowy proboszcz w par. św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu.

Na emeryturę przechodzi ks. Zdzisław Puścizna, proboszcz parafii w Tarnowie – Krzyżu. Nominację na nowego proboszcza w Tarnowie – Krzyżu otrzymał ks. Jacek Olszak.
Ks. Paszyńskiego zastąpi w Borzęcinie ks. Mikołaj Piec, dotychczasowy proboszcz w par. św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu.
Na miejsce ks. Pieca przychodzi ks. Janusz Michalik pełniący obecnie funkcję wikariusza w par. św. Anny w Wadowicach Górnych.

Dyrektor radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz ks. Jacek Miszczak został mianowany proboszczem w par. św. Jana Chrzciciela w Łącku.
Odchodzący z probostwa w Łącku ks. Janusz Paciorek otrzymał nominację na proboszcza w par. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu.
Nowego proboszcza będzie miała par. Narodzenia NMP w Łosiu. Duszpasterzem tamtejszej wspólnoty został ks. Jan Adamczyk.

Ks. proboszcz Jacek Olszak opuści Wilkowisko. Kapłan został mianowany proboszczem w par. Św. Krzyża i MBNP w Tarnowie.
Następcą ks. Antoniego Mikruta w Żabnie został ks. proboszcz Jerzy Kawik.

Zmiany są podyktowane głównie wiekiem emerytalnym kapłanów. Księża proboszczowie obejmą nowe placówki w sierpniu.
Po nominacjach proboszczowskich w diecezji będą jeszcze zmiany wśród księży wikariuszy.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra