- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. Będzie nowy konkurs na prezesa kopalni?

Fot. Wojtek Salamon
- REKLAMA -

Jutro kończy się 3-letnia kadencja Zbigniewa Rojka, obecnego prezesa Kopalni Soli w Bochni. Żupą będzie on jednak kierował nadal, do czasu wyboru nowego szefa spółki.

Pierwszy, ogłoszony w styczniu, konkurs na to stanowisko nie przyniósł rozstrzygnięcia, mimo że przystąpiło do niego aż dziewięć osób. Na początku lutego Joanna Tołłoczko-Kulikowska, przewodnicząca RN Kopalni Soli w Bochni przekonywała, że  żaden z tych kandydatów nie spodobał się Radzie Nadzorczej. – Wszyscy spełnili wymogi formalne. Ocenialiśmy jednak całe spektrum innych uwarunkowań – mówiła  Portalowi  Bochnia Brzesko z bliska.

14 lutego przewodnicząca zrezygnowała z kierowania Radą Nadzorczą Kopalni Soli w Bochni. Jej skład uzupełnił Józef Gawron, były wicewojewoda Małopolski, obecnie radny Województwa Małopolskiego.

Pierwsze posiedzenie RN w nowym składzie zaplanowane jest najprawdopodobniej na 9 marca.

-Wtedy zdecydujemy między innymi, kiedy zostanie ogłoszony nowy konkurs na prezesa spółki – mówi Jerzy Michaldo, sekretarz RN Kopalni Soli w Bochni.

Tymczasem poseł Włodzimierz Bernacki przyznał się portalowi Bochnia Brzesko z bliska, że w sprawie kopalni rozmawiali razem z poseł Józefą Szczurek-Żelazko z  ministrem Grzegorzem Tobiszowskim z Ministerstwa Energii.

-Pan minister przyznał, że w tej sprawie potrzebuje czasu do namysłu i analizy. Decyzja o rozstrzygnięciach zapadnie w nieodległej perspektywie czasowej. Pod uwagę brane są osoby, które uczestniczyły w pierwszym konkursie, te osoby nie zostały przekreślone. Nie ukrywam, że wspieramy te kandydatury, które są związane bezpośrednio z Bochnią oraz kopalnią. A dodatkowo mają silne wsparcie załogi – powiedział poseł Włodzimierz Bernacki.


4 komentarze

4 Comments

 1. Avatar

  ehhhh

  27 lutego 2019 godzina 13:25

  I partyjna osoba w Radzie Nadzorczej zamiast kogoś bardziej kompetentnego i merytorycznego w takim zakresie dać

 2. Avatar

  Bochniak

  27 lutego 2019 godzina 17:06

  Dobra zmiana 🙁

 3. Avatar

  Czeslaw

  27 lutego 2019 godzina 21:56

  Co ma do Kopalni wiceministerka zdrowia ?

 4. Avatar

  ok

  28 lutego 2019 godzina 09:59

  I to jest dobra informacja, niech ktoś ruszy tą kopalnią żeby się pięknie rozwijała.
  O ile nowym prezesem nie będzie dobry pan przed emeryturą to jest na to szansa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra