- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. 33-latek ukrywał się przed… więzieniem. Wpadł podczas kontroli drogowej

- REKLAMA -

Policjanci z Bochni podczas poniedziałkowych działań „Alkohol/narkotyki”, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Mężczyzna był pijany, miał przy sobie narkotyki. Okazało się także, że jest poszukiwany do rocznej odsiadki, którą miał odbyć za posiadanie narkotyków.

W poniedziałek na terenie województwa małopolskiego prowadzone były policyjne działania „Alkohol/narkotyki”. Brali w nich udział również udział policjanci z Bochni, którzy kontrolowali między innymi trzeźwość kierowców na terenie powiatu.

Podczas jednej z takich kontroli mundurowi, tuż przed godziną 8 zatrzymali na terenie miasta osobowe audi. Kierowca pojazdu został przebadany alkomatem, który wskazał w jego organizmie niedozwoloną ilość alkoholu.

Mężczyzna został wylegitymowany i sprawdzony w policyjnej bazie danych. Policjanci ustalili, że 33-latek jest poszukiwany na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Bochni. Powyższa decyzja była związana z nałożoną na niego karą za przestępstwo narkotykowe.

W związku z tym mieszkaniec Bochni ma do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i przeszukany.

Podczas drugiej z czynności funkcjonariusze znaleźli przy nim… narkotyki. Zabezpieczone substancje zostały następnie sprawdzone testerem, który wykazał, że to marihuana i mefedron. 33-latek został zatrzymany.


W związku z tym, że kierował pojazdem pobrano mu krew do dalszych badań. Wyniki pozwolą określić, czy kierował pojazdem, będąc pod działaniem środków odurzających. Mężczyzna po niezbędnych czynnościach został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok z nałożonej na niego kary. Za popełnione naruszenia usłyszy kolejne zarzuty, które mogą ten pobyt wydłużyć.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra