- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Blisko milion złotych dotacji na modernizację ulicy Szkolnej w Krzeczowie ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Rzezawa! W piątek wójt Mariusz Palej odebrał z rąk wicewojewody Małopolskiego Ryszarda Pagacza symboliczny czek w wysokości ponad 913 tys. zł na rozbudowę ulicy Szkolnej w Krzeczowie. – To niezwykle ważna inwestycja, która będzie miała ogromny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu – podkreśla wójt Palej.

Modernizacja ulicy Szkolnej obejmie ponad 225-metrowy odcinek tej drogi. Zmodernizowany zostanie fragment od ulicy Krakowskiej biegnący koło szkoły podstawowej oraz  sali gimnastycznej aż do drogi wybudowanej w 2019 roku do działek budowlanych i pól. 

W ramach inwestycji planuje się m.in. znaczne poszerzenie drogi, budowę chodnika oraz instalację oświetlenia ulicznego oraz wyniesionego przejścia dla pieszych.

Kosztorysowa wartość zadania to około 1,4 mln zł. Otrzymana dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg stanowi więc ogromne wsparcie.

Jestem bardzo wdzięczny Panu Wojewodzie oraz całemu Małopolskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu w Krakowie za otrzymaną promesę. Dzięki  środkom finansowym, które do nas trafiły, bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do szkoły i przedszkola w Krzeczowie, a także mieszkańców okolicznych domów zostanie znacząco poprawione – podkreśla wójt Mariusz Palej.

Symboliczne przekazanie czeku na modernizację ulicy Szkolnej w Krzeczowie odbyło się w Świetlicy Wiejskiej w Gierczycach.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Pa pa wójcie

  28 marca 2022 godzina 18:41

  Znowu się chwali ale to już ostatnie podrygi i trzeba się wynosić z urzędu.

 2. Avatar

  Anonim

  30 marca 2022 godzina 06:31

  Tylko po co dwa lata temu zrobili chodnik ktory teraz podczas poszerzenia zostanie zniszczony. Czy ta flagowa inwestycja obejmie odcinek bagiennego prywatnego gruntu w celu połaczenia wyasfaltowanej z obu stron drogi łączącej przysiołek Kaczeniec z centrum wsi Krzeczów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra