- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Blisko 2,7 mln zł na remonty dróg w Gierczycach i Nieszkowicach Małych

- REKLAMA -

Prawie 2,7 miliona złotych dofinansowania otrzymał Powiat Bocheński w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, lista inwestycji została wczoraj zatwierdzona przez Prezesa Rady Ministrów.

Dzięki dotacji zmodernizowane zostaną drogi powiatowe w Gierczycach i Nieszkowicach Małych. Całkowita wartość inwestycji to 5,4 miliona złotych, zadanie zostanie zrealizowane do końca roku.

Powstanie chodnik, kanalizacja deszczowa, nowa nawierzchnia, przebudują pobocza i zjazdy jak również skrzyżowania. Powstaną także zatoki autobusowe.

– Składaliśmy dwa projekty, pierwszy otrzymał dofinansowanie, natomiast drugi wniosek na ponad 900 tysięcy zł. dotyczący przebudowy drogi w Rzezawie, znalazł się na wysoko na liście rezerwowej i jest duża szansa że i na realizację tego zadania otrzymamy wsparcie finansowe – wyjaśnia starosta Adam Korta.  

2 komentarze

2 Comments

  1. Gminny

    17 lutego 2022 godzina 16:40

    Czy zniszczą stary istniejący chodnik ?.

  2. Olo

    17 lutego 2022 godzina 20:22

    Zapraszam na przejażdżkę drogą powiatową Nowy Wiśnicz-Lipnica Murowana (przez Bukowiec). Idąc tym traktem nie sposób ominąć dziur, a co dopiero samochodem! To jest karygodne żeby od tylu lat nic nie robić w tej sprawie!!! Tutaj ogromne podziękowania należą się całej Radzie Powiatu. Nie mozna też pominąć Powiatowego Zarządu Dróg, który od czasu do czasu wysyła na ową drogę swoich pracowników (zazwyczaj jak pada deszcz lub tuż po opadach). Ekipa wpada, zasypuje łopatami te dziury pełne wody mieszanką czegoś w postaci asfaltu, przyklepie i jeszcze chyba nie zdąży wrócić do bazy, a już stan drogi wraca do pierwotnego wyglądu. Taką oto mamy wizytówkę na miarę XXI wieku. Szerokiej drogi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra