- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bezpieczna gmina! W tym roku na terenie Brzeska zamontowano 10 progów zwalniających, wkrótce będą kolejne cztery – ZDJĘCIA

- REKLAMA -

W tym roku na terenie gminy Brzesko przybyło 10 progów zwalniających. Ich montaż pochłonął 19 tys. zł. W najbliższym czasie w czterech wskazanych przez mieszkańców miejscach zostaną zamontowane kolejne progi.

W Jasieniu nowe progi powstaną w ciągu ulic Warszawskiej i Mazurkiewicza. W Brzesku na ulicy Partyzantów przed skrzyżowaniem z ulicą Garbarską.

Aktualnie dobiegają końca procedury związane z uzyskaniem stosownych zezwoleń.

Progi zwalniające to skuteczne narzędzia zmuszające zbyt krewkich kierowców do ograniczenia prędkości. Montowane są w miejscach wskazywanych przez mieszkańców reprezentowanych przez właściwe im organy (zarządy osiedli, rady sołeckie). Urząd Miejski w Brzesku wstępnie opiniuje takie wnioski, po czym – po uzyskaniu zgody od mieszkańców posesji znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie planowanego progu – kieruje je do Starostwa Powiatowego w Brzesku, przy którym działa Zespół Inżynierii Ruchu Drogowego podejmujący ostateczną decyzję.

Przykładowo, na ulicy Władysława Sikorskiego w Brzesku mieszkańcy wskazali aż trzy miejsca wymagające zamontowania progów, wszystkie pozytywnie zaopiniowano.

W Jasieniu na ulicy Księdza Mazurkiewicza istnieje już jeden próg, ale dostrzeżono potrzebę zamontowania jeszcze jednego spowalniacza.

Podobnie jest w Brzesku na Piastowskiej, gdzie w tym roku powstał nowy, drugi już w ciągu tej ulicy próg – w okolicy ogródków działkowych.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra