- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Barbara Hałas nie kieruje już DPS w Bochni. Decyzję o zwolnieniu dyrektor Zarząd Powiatu podjął jednogłośnie

- REKLAMA -
dav

Barbara Hałas otrzymała trzymiesięczny okres wypowiedzenia, została jednak zwolniona ze świadczenia w tym czasie pracy. Wkrótce zostanie ogłoszony nowy konkurs na dyrektora DPS.

W uzasadnieniu zwolnienia dyrektor DPS przedstawiciele powiatu zwracają uwagę, że Barbara Hałas – dopuściła do niewypłacenia wynagrodzenia w pełnej wysokości 30 pracownikom Domu Pomocy Społecznej w Bochni za kwiecień 2020 r.

Chodzi o pracowników, którzy świadczyli pracę w siedzibie DPS połączoną z odbywaniem kwarantanny na terenie zakładu pracy. Otrzymali oni jedynie 80% wynagrodzenia jak za okres niezdolności do świadczenia pracy.

Prawidłowo należało na ich rzecz ustalić oraz wypłacić wynagrodzenie w pełnej wysokości. Wskazani pracownicy świadczyli bowiem pracę a objęcie kwarantanną stanowiło jedynie ograniczenie co do możliwości przemieszczania się ich.

Po interwencji jednego z pracowników DPS starosta polecił na piśmie dyrektor uzupełnić wynagrodzenia. Zostało ono uzupełnione, ale w formie nagród.

Powyższe jest działaniem chybionym albowiem wedle ugruntowanych poglądów nagroda nie stanowi wynagrodzenia za pracę, będącego ekwiwalentem za pracę wykonaną w określonym czasie.

– Zaznaczyć należy co jeszcze dodatkowo potęguje negatywną ocenę tego zachowania Pani Barbary Hałas – że w stosunku do ww. pracowników uzupełniła brakujące wynagrodzenie nagrodą – natomiast w zakresie własnego wynagrodzenia wyliczyła go i uzupełniła w pełnej wysokości nie nagrodą lecz wynagrodzeniem za pracę wykonaną w określonym czasie – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Powodów zwolnienia było więcej.

To także niewłaściwe prowadzenie dokumentacji regulującej warunki przyznawania wynagrodzenia za pracę i innych świadczeń związanych z pracą oraz ustalających organizację i porządek w procesie pracy.

Chodzi także o niewłaściwe, napastliwe i nieprofesjonalne kierowanie oświadczeń do wolontariuszy braci dominikanów – którzy świadczyli pomoc w kwietniu i maju 2020 r. na terenie Domu Pomocy Społecznej w Bochni.

14 komentarzy

14 Comments

 1. Sp

  30 czerwca godzina 19:51

  NARESZCIE!! Szkoda, że o 25 lat za późno.

 2. Anonim

  30 czerwca godzina 22:03

  Dokładnie ten człowiek już dawno nie powinien kierować DPS-em!!!

 3. K

  30 czerwca godzina 22:04

  Dokładnie ten człowiek już dawno nie powinien kierować DPS-em!!!

 4. JOLKA

  01 lipca godzina 11:57

  CZYLI PAN BOG NIERYCHLIWY ALE SPRAWIEDLIWY A SWOJA DROGA STOSOWANIE PODWOJNYCH STANDARDOW CO DO WYLICZANIA PENSJI SKANDAL

 5. Jola

  01 lipca godzina 12:16

  A męża kiedy z kopalni wywala?

 6. Emeryt

  01 lipca godzina 12:17

  Powinna.prokuratora sie za to wziasc takie same przekrety sa w kopalni soli bochnia

 7. Jola

  01 lipca godzina 12:32

  Hmmmm pani.halas nie ladnie

 8. Anonim

  01 lipca godzina 18:34

  ŁAPÓWKARA!!!!!

 9. Krysia

  01 lipca godzina 22:14

  A mąż lepszy?

  • Gość

   02 lipca godzina 10:42

   Spoko

 10. Mieszkaniec

  02 lipca godzina 08:33

  Panie Starosto a kiedy zmiana Sekretarz Powiatu?

 11. GOŚĆ

  02 lipca godzina 10:30

  Ja bym jeszcze pochylił się zatrudnianiu w tej placówce. Znam osoby zatrudnione na stanowiskach urzędniczych (bez konkursow). Skandal!
  Mam nadzieję, że ktoś się tym zajmie

 12. Maja

  02 lipca godzina 14:52

  Nareszcie…

 13. też człowiek

  07 lipca godzina 12:52

  hmmmmmmmmmmm, tak się często kończą kariery, ludzi którzy uwierzyli, że są jedyni i nietykalni….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra