- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Baczków. W miejscu, gdzie zginęło pięć osób stanie fotoradar

- REKLAMA -

Na drodze wojewódzkiej  w Baczkowie będzie bezpieczniej. W miejscu w którym w samym 2020 roku zginęło pięć osób, zostanie ustawiony fotoradar. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w Bochni zdecydowano o przeznaczeniu 100 tysięcy złotych na ten cel.

Mieszkańcy Baczkowa bardzo często są świadkami niebezpiecznych sytuacji na przecinającym wieś odcinku drogi wojewódzkiej nr 965. W lipcu doszło tam do tragicznego wypadku. W wyniku uderzenia w betonowy przepust zginęło 4 młodych ludzi jadących samochodem osobowym. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Zaledwie miesiąc później na tej drodze zginął młody motocyklista. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Niestety częstą przyczyną zdarzeń drogowych w tym miejscu jest nadmierna prędkość. Droga w tym miejscu kusi szczególnie niedoświadczonych kierowców, którzy często przekraczają dozwoloną prędkość. Tymczasem jest to teren zabudowany i obowiązuje w tym miejscu ograniczenie do 50 km/h.

– Stan bezpieczeństwa ruchu drogowego na tym bardzo ruchliwym odcinku, liczba zdarzeń drogowych i niestety wypadków ze skutkiem śmiertelnym pokazuje, że ten radar jest tam ogromnie potrzebny. Równocześnie nie możemy zapominać o tym, że jest to bardzo niebezpieczny odcinek drogi, na którym należy zachować szczególną ostrożność – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

O instalację fotoradaru w Baczkowie wnioskowała Bernadetta Gąsiorek Przewodnicząca Rady Powiatu w Bochni.

Trudną sytuacją na tym odcinku drogi widać również na policyjnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Obecnie miejsce to jest patrolowane przez bocheńską policją, ale są to tylko działania doraźne, prewencyjne.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Kawaler z damienic

    14 października 2020 godzina 23:40

    Najlepiej postawić bramki jak na A4 na pewno przesto ruch spowolnieje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra