- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

AUTOSTRADA A4. Kierowca bmw podczas deszczu schował się pod wiaduktem. W jego samochód uderzył inny pojazd

Fot. KMP w tarnowie
- REKLAMA -

W sobotę około godziny 18.00, na 472 kilometrze autostrady w kierunku Tarnowa kierowca citroena, podczas intensywnych opadów deszczu, jadąc lewym pasem ruchu, stracił panowanie nad kierowanym samochodem i obracając się, przemieścił się w kierunku pasa awaryjnego. Uderzył w zaparkowane na tym pasie bmw.

Kierowca bmw trafił do brzeskiego szpitala. On oraz inni kierowcy, którzy zaparkowali swoje samochody pod wiaduktem, tłumaczyli policjantom, że zbyt silne opady zmusiły ich do zatrzymania się i przeczekania deszczu.

Sporządzona dokumentacja trafiła do policjantów Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, gdzie zostaną rozstrzygnięte sprawy wypadku i nieodpowiedzialnego zachowania się kierowców na autostradzie.

Policja przypomina, że zabrania się zatrzymywania pojazdów na autostradzie poza miejscami do tego wyznaczonym czyli tzw. MOP (Miejsca Obsługi Podróżnych). Wyjątkiem są awarie pojazdów, które niezwłocznie należy zgłosić, właściwie oznaczyć miejsce unieruchomienia pojazdu, a wszyscy pasażerowie i kierowca muszą pojazd opuścić przechodząc za bariery na pas zieleni po prawej stronie.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra