- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

🔴 Autostrada A4. Bus zderzył się z fordem. 13 osób, w tym czworo dzieci, trafiło do szpitala ZDJĘCIA

Fot. OSp Rzezawa

Do wypadku doszło po godz. 1 w nocy z soboty na niedzielę na 462 kilometrze autostrady A4 w kierunku Tarnowa między węzłem Bochnia Brzesko. Zderzyły się bus pasażerski przewożący Ukraińców i ford fokus, którym podróżowały cztery osoby z Podkarpacia.

Jak doszło do wypadku wyjaśnia policja. Wiadomo, że oba pojazdy jadące w kierunku Tarnowa zderzyły się. W efekcie bus i ford wypadły z pasa ruchu drogowego dachując. Wszyscy uczestnicy wypadku: 9 osób z busa i 4 z forda z licznymi złamaniami trafili do szpitali w Bochni, Brzesku, Tarnowie i Krakowie.

– Aby wydobyć z busa, kobietę, która podróżowała na fotelu pasażera i była zakleszczona w zgniecionym pojeździe, musieliśmy użyć specjalistycznego sprzętu – mówi dh Leszek Trąba komendant gminny OSP w Rzezawie.

Okoliczności wypadku wyjaśnia policja. Wszystko wskazuje na to, że to kierowca forda, który był pijany, zajechał drogę busowi.

Autostrada A4 przez godzinę była zablokowana. Po ranne osoby przyjeżdżały karetki pogotowania od strony pasa ruchu w kierunku Krakowa.

W akcji brali udział strażacy z KP PSP w Bochni, OSP Rzezawa, ZRM oraz policja.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra