- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Autorski projekt uczennic ZS nr 2 w Bochni

- REKLAMA -

Uczennice klasy III Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni kształcące się w zawodzie technik reklamy, przystąpiły do realizacji projektu społecznego „TOXIC MEDIA – Rozjaśniamy ciemną stronę Internetu”, w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

Projekt prowadzony przez 4-osobowy zespół ma za zadanie uświadomić młodzież na temat tego, jak dużym problemem jest toksyczność mediów społecznościowych.

Dziewczęta prowadzą szereg działań, aby dotrzeć z prezentowaną tematyką do jak największej liczby odbiorców. Przedsięwzięcia, które realizują dostępne są na portalu społecznościowym:

  • Instagram, gdzie zamieszczają posty na temat hejtu, kreowania światopoglądu, czy wpływu Internetu na samoocenę.
  • Na kanale YouTube publikują wywiady przeprowadzane z psychologiem szkolnym dotyczące powyższej tematyki.
  • Odwiedzają również uczniów szkół podstawowych, przeprowadzając z nimi pogadanki m.in. na temat zagrożeń mediów społecznościowych.

Kampania będzie realizowana do 30 marca. Działania prowadzone przez zespół są wspierane przez partnerów: Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Bochni, Miejski Dom Kultury w Bochni, Kronikę Bocheńską, Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bochni, Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie Filia w Bochni.

Skład zespołu: Natalia Wójcik, Natalia Pieta, Emilia Twardowska, Zuzanna Kukla. Szkolny opiekun projektu nauczyciel przedmiotów zawodowych Renata Czarnota.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Bochnianin

    18 marca 2022 godzina 15:36

    Zacny pomysł w młodych głowach, brawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra