- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

69-latka z Bochni straciła prawie 100 tys. zł, bo wierzyła, że może szybko zarobić bez wychodzenia z domu!

- REKLAMA -

Internetowa reklama stała się dla 69-latki z Bochni bodźcem do inwestowania i zarabiania pieniędzy. „Kliknięcie” w komunikat i uzupełnienie podstawowych danych ruszyło machinę, która jednak pozwoliła na zyskanie dużych pieniędzy…oszustom. Kobieta straciła prawie 100 tysięcy złotych.

„Szybki zarobek bez wychodzenia z domu” – otwarcie tego jednozdaniowego hasła, które wyświetliło się w przeglądarce internetowej smartfonu 69-latki z Bochni, miało stać się dla niej pierwszym krokiem w celu zarobienia dużych pieniędzy.

Zainteresowana ofertą kobieta „kliknęła” w reklamę i zapoznała się z podstawowymi informacjami o inwestycji. Mieszkanka Bochni zwróciła również uwagę na zastane tam komentarze – w większości pozytywne, jednak także te ostrzegające przed oszustwem.

Mimo ostrzeżeń, 69-latka wypełniła ankietę, w której podała m.in. swój numer telefonu, jak również wpłaciła pierwszą ratę na tzw. fundusz rozwoju. Po kilku dniach na podany w ankiecie numer telefonu zadzwonił mężczyzna, z którym miała współpracować. W trakcie kilku rozmów, kobieta otrzymywała od niego wiele informacji związanych z możliwościami zarobku, a także jedno ważne zadanie, którym było zainstalowanie w swoim smartfonie programu wskazanego przez rozmówcę.

Nie wiedziała, że program ten docelowo pozwala oszustom na podgląd ekranu urządzenia na którym jest zainstalowany, a co za tym idzie dostęp do bankowości internetowej i danych logowania użytkownika. Kiedy oszuści osiągnęli ten cel, zaciągnęli na kobietę dwa kredyty. Pierwszy na prawie 56 tysięcy złotych a drugi na 45 tysięcy złotych.

Trzecia próba została zablokowana przez bank. Z sumy tych dwóch kredytów, udało im się przelać z konta kobiety prawie 100 tysięcy złotych, po czym już więcej nie skontaktowali się z 69-latką, która została z długiem do spłacenia.

5 komentarzy

5 Comments

 1. biedak

  10 maja 2022 godzina 11:47

  też chciałabym mieć tyle pieniędzy, że ktoś chciał mnie okraść xd

  • Boch 5

   10 maja 2022 godzina 16:36

   Czytaj ze zrozumieniem dwa kredyty w banku.

 2. Z Bochni

  10 maja 2022 godzina 22:32

  Niektórych nic nie nauczy. Tyle razy ostrzegają, tłumaczą i tak to nic nie da. Takim osobom nawet nie potrafię współczuć. Cóż głupota nieraz bardzo boli…

 3. Anonim

  11 maja 2022 godzina 09:03

  Jak to łatwo niektórym wydaje się że można bez pracy zdobyć fortunę.szkoda kobiety,bo teraz za to musi płacić raty.

 4. K.kk

  11 maja 2022 godzina 09:04

  Jak to łatwo niektórym wydaje się że można bez pracy zdobyć fortunę.szkoda kobiety,bo teraz za to musi płacić raty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra