- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

47-latek był tak pijany, że miał problemy z utrzymaniem równowagi, ale wsiadł za kierownicę i chciał odjechać

- REKLAMA -

Mieszkaniec powiatu brzeskiego wykazał się wzorową postawą obywatelską. Widząc nietrzeźwego kierującego odjeżdżającego z parkingu zabrał mu kluczyki od samochodu uniemożliwiając dalszą jazdę.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 12.00 w Woli Dębińskiej. Uwagę mieszkańca powiatu brzeskiego zwrócił przechodzący w pobliżu mężczyzna, który ewidentnie miał problemy z utrzymaniem równowagi, zataczał się i „wpadał” na innych przechodniów. Mężczyzna podszedł do stojącego na parkingu samochodu i w takim stanie wsiadł za jego kierownicę, po czym zaczął odjeżdżać.

Obserwujący to mieszkaniec natychmiast zareagował, podbiegł do samochodu, zabrał kierowcy kluczyki uniemożliwiając mu dalszą jazdę i wezwał Policję. Na miejsce udał się jeden z patroli, który przejął nietrzeźwego 47-letniego mieszkańca gminy Dębno. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Na słowa uznania i podziękowania zasługuje mieszkaniec powiatu, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagował i nie dopuścił, aby ten doprowadził do tragedii na drodze.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra