- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

27-latek uciekał volkswagenem przed policją. Okazało się, że był pijany

- REKLAMA -

Bocheńscy policjanci zatrzymali 27-latka kierującego osobowym volkswagenem, który uciekał drogą wojewódzką w stronę Proszówek. Okazało się, że był kompletnie pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj (tj. 10 sierpnia br.) w godzinach nocnych policjanci drogówki pełnili służbę przy ul. Proszowskiej w Bochni. Mundurowi około godziny 22:30 zauważyli volkswagena, który wyjechał z jednej z przyległych ulic w sposób gwałtowny i powodujący zagrożenie w ruchu drogowym. Policjanci niezwłocznie dali kierującemu sygnał do zatrzymania, został on jednak przez niego zignorowany. Mężczyzna zaczął uciekać w kierunku Proszówek.

Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Po przejechaniu ok. 500 metrów, kierujący zatrzymał pojazd i został wylegitymowany przez funkcjonariuszy. Sprawdzony w policyjnym systemie 27-letni mieszkaniec gminy Drwinia miał aktywny zakaz kierowania pojazdami. Badanie alkomatem wykazało  prawie 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna odpowie teraz za przestępstwa kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu i niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Grozi mu nawet 7 lat więzienia.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Z Bochni

    12 sierpnia 2022 godzina 21:47

    Powinien dostać pełne 7 lat ale ciężkich robót i posiłki dopiero jak na nie zarobi pracą…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra