- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

25-letni Gruzin, który spowodował wypadek koło Czchowa usłyszał prokuratorskie zarzuty

- REKLAMA -

W piątek w w Będzieszynie koło Czchowa doszło do wypadku w którym rannych zostało 11 osób. Okazało się, że kierowcą dacii, która na łuku drogi zjechała na przeciwny pas doprowadzając do zderzenia z toyotą, był 25-letni Gruzin. Mężczyzna przewoził nielegalnych imigrantów.

Mężczyzna, który zaraz po wypadku oddalił się z miejsca zdarzenia, został zatrzymany po kilku godzinach. Po przesłuchaniu 25-latek usłyszał zarzuty.

– Dotyczą one nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, oraz organizowania nielegalnego przekraczania granicy przez inne osoby – powiedział „Gazecie Krakowskiej” prokurator Mieczysław Sienicki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu.

Przypomnijmy, że w wyniku wypadku wszyscy uczestnicy zdarzenia, w tym dwójka dzieci, trafili do szpitala. W najcięższym stanie była kobieta w ciąży.

Oprócz prokuratury sprawą zajmują się także funkcjonariusze Straży Granicznej. Okazało się bowiem, że dacią podróżowały osoby z tureckimi paszportami, nie mające dokumentów uprawniających ich do przekroczenia granicy oraz pobytu w Polsce.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    gość

    19 września 2023 godzina 15:58

    Gruzja to taka patologia jak te cygany, zamknąć dziada i do kamieniołomu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra