Wybory parlamentarne 2019

Bochnia. Inauguracja kampanii wyborczej PiS w Bochni: Bukowiec, Bernacki, Zając, Pietruszka ZDJĘCIA, WIDEO

fot. Patryk Salamon

PiS zainaugurowało kampanię wyborczą w Bochni. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej przed szybem Sutoris zaprezentowano kandydatów z Ziemi Bocheńskiej. To Stanisław Bukowiec (8 miejsce na liście), Mariusz Zając (9 miejsce na liście) oraz Dariusz Pietruszka (17 miejsce na liście). W spotkaniu nie wzięła udziału Celina Jacewicz (13 miejsce na liście) ze względu na ważne obowiązki służbowe. Konferencję poprowadził poseł Włodzimierz Bernacki, który w jesiennych wyborach będzie ubiegał się o mandat senatora.

-Bochnia od wielu lat nie ma posła, który, by stąd pochodził. Będę się starał, podobnie jak to czynię w Sejmiku Województwa Małopolskiego, realizować jak najlepiej zadania, potrzeby Bochni, powiatu bocheńskiego i całego regionu. Moja funkcja w sejmiku to zrealizowane zadania inwestycyjne, to dotacje dla gmin, dla różnych organizacji pozarządowych, a także dla podmiotów, z którymi dobrze współpracuję. Mam nadzieję, że ta współpraca na niwie samorządowej i stowarzyszeń będzie dobrym zaczynem tego, co chcę robić jako poseł Ziemi Bocheńskiej. Będę się starał wspierać ważne zadania jak: połączenie autostradowe łącznikiem autostrady z Bochnią, budowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego z hospicjum w Bochni – zapewniał Stanisław Bukowiec.


– Stoimy przed wielką szansą. Szansą, kiedy Bochnia, mieszkańcy całego powiatu bocheńskiego w końcu mogą mieć swojego kandydata w sejmie. Bochnia, ale też wszyscy mieszkańcy tego regionu, Ziemi Bocheńskiej od bardzo wielu lat nie mają swojego reprezentanta w Warszawie. To się w końcu może zmienić, a zmieni się, gdy wspólnie zbierzemy siły i zagłosujemy na swojego kandydata. Kandydata PiS. PiS to jedyne ugrupowanie, które realizuje swoje obietnice, nie muszę powtarzać o programach 500+, społecznych, dla młodych, osób niepełnosprawnych, starszych. Te wszystkie obietnice zostały zrealizowane, wiele jeszcze przed nami. Trzeba o tym pamiętać, że Bochnię omijały niektóre środki finansowe pochodzące ze środków rządowych. Jeśli będziemy mieć swojego posła, to się zmieni. Bochnia będzie mogła nadrobić to, co zostało utracone – mówił Mariusz Zając.

Poseł Włodzimierz Bernacki zwrócił uwagę, że wszyscy parlamentarzyści z okręgu 15, z jednym wyjątkiem, uzyskali pozytywną rekomendację. Takiej pozytywnej rekomendacji nie uzyskał jedynie senator Zbigniew Cichoń.


– Jest to związane z jego głosowaniami nad ustawami sądowymi. To nie kwestia rozgrywek personalnych. Senator Cichoń w związku ze swoimi głosowaniami dotyczącymi całokształtu reform prawnych, sądowych nie uzyskał pozytywnej rekomendacji, nie u szefa okręgu, ale na Nowogrodzkiej – mówił profesor Bernacki.


Poseł poinformował, także, że około 5 tys. głosów, które uzyskał w poprzednich wyborach (teraz kandyduje na senatora) przekazuje Mariuszowi Zającowi.


– Proszę wszystkich, którzy głosowali w poprzednich wyborach na mnie, aby teraz zagłosowali na Mariusza Zająca kandydata listy Zjednoczonej Prawicy, ale jednocześnie kandydata PiS – dodał profesor Bernacki.

10 komentarzy

10 Comments

 1. Harry

  20 sierpnia godzina 10:39

  Bukowiec ma mandat posła w kieszeni…..biedny zajac Mareczek go nie poprze bo jak by to wyglądało że strony powiatu bo psl i po patrzy z drugiej strony taki poseł zajac przydałby się mareczkowi do zdjęć na fb w Mareczek założył by se nowy garnitur, marlenke nową sukienke…..No ale niestety….płata z tego taka że jak się ciągnie za 2 sznurki to się poparcie konczy

 2. wyborca B

  20 sierpnia godzina 15:28

  Mieszkańcy Bochni mają swój rozum i żadne głosy poparcia z Proszowic, Nam nie są potrzebne !!! W obecnej sytuacji, gdy chce Nas znowu pozbawić się mandatu Posła zwierajmy szeregi i agitujmy na Pana Bukowca,który zna Bochnię a Bochnia Jego . Inni niech się jeszcze długo uczą, a może coś z Nich będzie !!!

  • Fred

   20 sierpnia godzina 16:34

   Wszyscy z pisu na bukowca tylko on ma szansę na mandat posła

 3. Miro

  20 sierpnia godzina 19:06

  Tak dla Bukowca nie dla bernackiego A Wogole ktoś mi powie co chłop z proszowic robi w Bochni? To Mroczek czy inny rodowity z bochni nie może już prowadzić bochenskiej kampani pisu? ….. głowa mała o co tu ku….. chodzi?

 4. Alek

  21 sierpnia godzina 05:40

  Bukowiec może i ma mandat w kieszenie ale napewno nie poselski. Kandydatem PiSu jest Zając i to jego Bochnia poprze.

 5. Marta

  21 sierpnia godzina 05:43

  Poseł Bernacki dobrze zrobił. Jasno wskazał kto jest kandydatem PiSu z Bochni. Jego wypowiedz jest zapewne głosem władz partyjnych dlatego poparcie i wysokie miejsce na liście otrzymał Zając.

 6. Aleksander

  21 sierpnia godzina 11:00

  Rozumiem rozgoryczenie Gowinowców. Porozmawiajcie z ludźmi w mieście oni chcą mieć kogoś sprawdzonego, a kimś takim z całym szacunkiem ale p. Stanisław nie jest. Zając jest w PiSie od dawna i sprawdził się w wielu kryzysowych sytuacjach. Stąd wybór nr.9 wydaje się oczywisty.

  • Szrek

   21 sierpnia godzina 11:53

   Kryzysowa sytuację to on miał rok temu po wyborach jesiennych kiedy to jego znajomi poszli na ciemną stronę mocy

 7. dżej dżej okocza

  21 sierpnia godzina 13:21

  Samo to, że z Bochni jest dwóch kandydatów na liście pis to już jest przegrana. Nie potrafią się dogadać. To świadczy o tym jaka tam panuje atmosfera.

 8. Aneta

  23 sierpnia godzina 12:19

  Poznałam pana Zająca, to mega pozytywna osoba, otwarta i pracowita. Takich ludzi potrzeba w Sejmie nie tylko z Bochni ale w ogóle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra