- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sport

Trwają zapisy na XXVI Memoriałowy Bieg Majora Bacy

- REKLAMA -

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na XXVI Memoriałowy Bieg Majora Bacy, który odbędzie się 4 sierpnia. Bieg odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Bocheńskiego oraz Burmistrza Miasta Bochnia.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, powiatu Bocheńskiego i Gminy Miasta Bochnia.

Memoriał Majora Bacy – impreza międzynarodowa – organizowany jest już od dwudziestu kilku lat w ramach uroczystości związanych z uczczeniem pamięci lokalnego bohatera majora Jana Antoniego Kaczmarczyka, partyzanta AK zastrzelonego przez hitlerowców.

Ta cykliczna impreza łączy ze sobą walory sportowe i zdrowotne wraz z edukacyjnymi i historycznymi, dając możliwość szczególnego uczenia tych ważnych dla lokalnej historii wydarzeń.

XXVI Memoriałowy Bieg Majora Bacy planowany jest na 4 sierpnia . (jak co roku w pierwszą niedzielę sierpnia). W ramach imprezy organizowany jest bieg główny dla dorosłych, a także biegi dla dzieci i młodzieży w czterech kategoriach wiekowych – do lat 6, 8, 12 i 16. Biegom towarzyszy rodzinny „Piknik nad Rabą” (szczegółowy program na zamieszczonym poniżej plakacie

BIEG GŁÓWNY – 10-kilometrowa trasa przebiegać będzie ulicami Chodenicką, Karosek (dwie pętle).
START i META: Bochnia – Chodenice

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra