PRZEPROSINY:
Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.

Piłka ręczna. Zwycięstwo na zakończenie rundy

MOSiR Bochnia zakończył rundę zasadniczą wygraną w Kielcach, pokonując tamtejszy AZS Politechnikę Świętokrzyską 27:24. Dzięki temu zwycięstwo bocheńscy szczypiorniści mają realne szanse na zajęcie trzeciego miejsca w swojej grupie.

Zgodnie z zapowiedziami przed tym meczem, MOSiR udał się do Kielc bez kilku swoich podstawowych zawodników. Trener Marcin Bożek nie mógł skorzystać z usług m. in. F. Pacha, M.Janasa, W. Dziedzica czy A. Lubowickiego. Do protokołu meczowego zostało wpisanych tylko dziesięciu zawodników. Kilku z nich po raz pierwszy w tym sezonie miało okazję, żeby przez dłuższy czas pokazać się trenerowi na parkiecie.

Pierwsze 20 minut meczu było bardzo wyrównane, z lekkim wskazaniem na gospodarzy, którzy prowadzili w 14 minucie już 8:5. Ambitnie grający goście zbliżyli się do AZS-u na jedną bramkę i na 10 minut przed końcem połowy na tablicy widniał wynik 10:9. W tym momencie w szeregach drużyny z Bochni coś się zacięło, a gospodarze w przeciągu kilku minut powiększyli swoją przewagę do 5 bramek i wygrywali już 14:9. Gdy wydawało się, że trzeba będzie gonić wynik w drugiej połowie, stało się to, co wszyscy w piłce ręcznej kochamy. Zawodnicy MOSiR-u rzucili 6 bramek pod rząd i wyszli na prowadzenie 15:14. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 15:15.

Druga odsłona także była bardzo wyrównana, jednak w 41 minucie meczu to goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu, wygrywając z kielecką drużyną 27:24.
Tym zwycięstwem MOSIR Bochnia wyprzedził swojego bezpośredniego rywala w tabeli – drużynę MUKS Siódemka Mysłowice i mając 26 punktów zajmuje obecnie 3 miejsce w swojej grupie. Zawodnicy z Mysłowic, mają jeszcze do rozegrania mecz z wiceliderem rozgrywek VIRET-em Zawiercie i od tego wyniku zależeć będzie ostateczny układ tabeli.

MOSiR BOCHNIA: P. Sądowicz, – I. Stopczyński (5), T. Wolnik (6), K. Liszkiewicz (2), W. Magiera (4), M. Dobrzański (3), P. Mucha, M. Grech (6), M. Jakubowski, W. Dziedzic (1)

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce: D. Spytek, M. Banasik – K. Nawara (3), F. Łuczkiewicz, J. Pajączkowski (2), M. Rączka (7), J. Pawelec (1), K. Matuszewski (2), S. Żaba-Żabiński (2), P. Mazur (4), Ł.Kurek (2), F. Grdeń (1)

Sędziowie: D. Leszczyniak, M. Szostok