PRZEPROSINY:
Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.

Sport

Piłka ręczna. MOSiR wrócił z Kielc z kompletem punktów

MOSiR Bochnia pokonał 26-34 rezerwy Vive Kielce w meczu 16. kolejki rozgrywek II ligi szczypiornistów. Dzięki wygranej bochnianie awansowali na szóstą pozycję w tabeli II ligi.

Vive II Kielce – MOSiR Bochnia 26 – 34 (15-16)
Vive II: Miłosz Wałach, Jakub Kuczkowski – Michał Włodarski 7, Kasjan Gala 4, Michał Marzec 4, Jędrzej Cender 2, Aleksander Pinda 2, Maciej Fąfara 1, Wiktor Wójcik 1, Tomasz Kordos 1, Bartłomiej Mazur 1, Jakub Balawejder 1, Paweł Cieszkowski.
MOSiR: Jarosław Gut, Piotr Sądowicz 1 – Adrian Lubowicki 9, Filip Pach 7, Michał Dobrzański 6, Marcin Janas 5, Wojciech Magiera 5, Przemysław Mucha 1, Iwo Stopczyński, Tomasz Wolnik, Kamil Liszkiewicz, Michał Jagielski, Hubert Pamuła, Maciej Grech.

Bochnianie byli faworytem tego spotkania. Początek jednak meczu należał do gospodarzy, którzy prowadzili do 17 minuty. Wówczas to podopieczni Marcina Bożka wyrównali stan rywalizacji, aby na przerwę zejść z prowadzeniem jedną bramką. Druga połowa należała już do gości, którzy od 35 minuty zaczęli szybko zyskiwać przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem MOSiR-u 26-34.